Zborovice deklasovaly oslabené Koryčany

03.06.2023

Připsali si nejvyšší jarní výhru, zlepšili náladu po posledním nezdaru v Dolním Němčí. Fotbalisté Zborovic v sobotním zápase 25. kola I. A třídy skupiny B deklasovali oslabení Koryčany 8:2 a v sezoně coby nováček skončí nejhůře třetí.

Čtyřmi góly se při demolici okresního rivala blýskl Ondřej Slaměník. Hosté debakl mírnili dvěma brankami v závěru utkání.

"Inkasované góly z konce střetnutí mě mrzí. Byly zcela zbytečné," říká domácí kouč Radomír Barnet. "První byl z penalty, kterou jsme udělali zbytečným skluzem v pokutovém území, druhý po centru, kdy jsme neobsadili hráče," hlásí kouč Pilany.

V tu chvíli ale bylo dávno rozhodnuto. Zborovice na soupeře vlétly a utkání brzy rozhodly. "Po třiceti minutách svítilo na světelné tabuli 4:0, v tu chvíli bylo po zápase," ví dobře hostující kouč Karel Rotter.

Koryčany přijely do Zborovic v jedenácti lidech, bez Prachaře, Šnajdra, Kani a Rottera. Navíc Petr Posolda hrál se svalovým zraněním. Na půdě třetího týmu tabulky neměli žádnou šanci na úspěch.

Domácím pomohla rychlá branka Slaměníka hned v první minutě.

"Kluci se uvolnili, dál si věřili a přidávali další góly. Koryčany nebyly v úvodu utkání úplně odevzdané, mohly srovnat na 1:1, nestalo se ale. Když jsme odskočili na 3:0, bylo po zápase," uvedl Barnet.

Jeho tým do přestávky přidal další dvě branky, v kanonádě pokračoval i po změně stran. "Výsledek odpovídá dění na trávníku," přiznává kouč Koryčan.

"První poločas jsme sehráli ostudně, podle toho taky vypadal výsledek. V závěru jsme porážku kosmeticky upravili, dvě branky ale nic neřešily," ví dobře Rotter.

Pilana byla za jasnou výhru ráda. "Myslel jsem si, že soupeř bude lepší, víc běhavější, ale utkání jsme zvládli dobře. Druhý poločas se v poklidu dohrával. Přidali jsme další branky, vysoko vyhráli," těší Barneta.

Čtyři góly dal Slaměník, dvakrát se trefil střídající Šprňa, po jedné brance přidali Knap s Krejčířem. Uzdravený Ordoš vyšel střelecky naprázdno.

I. A třídy sk. B, 25. kolo - TJ PILANA ZBOROVICE – FC KORYČANY 8:2 (5:0)
Branky:
1., 23., 45. a 58. Ondřej Slaměník, 57. a 61. Martin Šprňa, 30. Dominik Knap, 34. Jan Krejčíř - 86. Tomáš Reška z penalty, 89. Lukáš Farmačka.

Rozhodčí: Rochovanský.

Diváci: 150.