Zborovice 8:2 Koryčany (5:0)

03.06.2023

Radomír Barnet, trenér Zborovic: "Za výhru jsem samozřejmě rád. Myslel jsem si, že soupeř bude lepší, víc běhavější, ale utkání jsme zvládli dobře. Pomohla nám rychlá branka hned v první minutě. Kluci se uvolnili, dál si věřili a přidávali další góly. Koryčany nebyly v úvodu utkání úplně odevzdané, mohly srovnat na 1:1, nestalo se ale. Když jsme odskočili na 3:0, bylo po zápase. Druhý poločas se v poklidu dohrával. Přidali jsme další branky, vysoko vyhráli. Mrzí mě jenom inkasované góly z konce střetnutí. První byl z penalty, kterou jsme udělali zbytečným skluzem v pokutovém území, druhý po centru, kdy jsme neobsadili hráče. Čtyři góly dal Slaměník, kterého jsem vysunul na pozici číslo deset. Využívali jsme jeho i Krejčího rychlosti, zálohu nám rozhýbali."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Do Zborovic jsme odjeli v jedenácti lidech, navíc Petr Posolda hrál se svalovým zraněním. Na půdě třetího týmu tabulky a proti takovému soupeři jsme neměli žádnou šanci. Výsledek odpovídá dění na trávníku. Domácí zaslouženě získali tři body. Nám scházeli Prachař, Šnajdr, Kaňa a Rotter. Po třiceti minutách svítilo na světelné tabuli 4:0. V tu chvíli bylo po zápase. První poločas jsme sehráli ostudně, podle toho taky vypadal výsledek. V závěru jsme porážku kosmeticky upravili, dvě branky ale nic neřešily."

Branky: 1., 23., 45. a 58. Ondřej Slaměník, 57. a 61. Martin Šprňa, 30. Dominik Knap, 34. Jan Krejčíř - 86. Tomáš Reška z penalty, 89. Lukáš Farmačka.

Rozhodčí: Rochovanský.

Diváci: 150.