Újezdec 3:0 Koryčany (0:0)

08.10.2023

Branky: 50' David Pomajbík, 73' Roman Vacula z pen., 78' Dominik Pěnička

Rozhodčí: Rostislav Kotačka (Slavkov) - Filip Schnürmacher, Petr Zpěvák (oba Uh. Brod)

ŽK: 2 : 2 (29' Vít Mikliš, 85' Marek Bína - 74' Jan Věžník, 90' Tomáš Ryška)

Diváci: 170

Sestava Újezdce: Jiří Pochylý - Jaroslav Kročil, Tomáš Smejkal, Martin Šmíd "C", Vít Mikliš - Patrik Indra (68' Roman Vacula), Marek Bína, Dominik Pěnička, Šimon Moravanský (31' Jakub Dlapa) - David Pomajbík (89' Radek Katrňák), Martin Vystrčil (89' Lukáš Švec). Připraven: Patrik Kusák.

Trenér: Jiří Vystrčil.

Vedoucí mužstva: Radek Červenka.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Jan Věžník "C", Roman Sedlář, Karel Věžník, Alexandr Bujor - Tomáš Ryška, Jaroslav Tesař, Tomáš Reška, Jindřich Slavíček - Radek Šnajdr, Jakub Eremiáš. Připraveni: Karel Koval a Lukáš Machala.

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Drahoslav Rotter.

Neuspěli jsme bohužel už podesáté v řadě. Přitom dobrých padesát minut jsme i bez Petra Posoldy byli určitě lepším týmem než překvapivě pasívní domácí. Ti v podstatě rezignovali na jakoukoli mezihru ve středu pole a prezentovali se jen spoustou dlouhých nákopů od obránců až na naši polovinu. Tyto nám ale žádné problémy dlouho nedělaly. K jedinému vážnějšímu ohrožení naší brány za celý první poločas tak ze strany soupeře došlo v 26', a to ještě z kopačky našeho stopera Romana Sedláře, jenž si prudce centrovaný balón ve skluzu málem srazil do vlastní sítě. Ve zbytku první půle jsme pak na hřišti jasně dominovali a vytvořili si i nejméně tři brankové příležitosti. Po skvělých centrech Tomáše Rešky měl hned dvakrát gól na hlavě Tomáš Ryška. Poprvé jej ale reflexívním zákrokem vychytal gólman Jiří Pochylý, napodruhé pak přetažený míč usměrnil jenom těsně za vzdálenější tyč. Ve 36' Jakub Eremiáš připravil dobrou palebnou pozici uvnitř šestnáctky i Jaroslavu Tesařovi, jeho dobře mířená rána ale obranným domácím valem neprošla. I po změně stran jsme pokračovali v aktivní hře s cílem jít trpělivě i za body. V 50' však naše úmysly rázem a jako už poněkolikáté vzaly za své. Jeden z dalších nákopů náš kapitán Jan Věžník tentokrát hlavou pouze nadzvedl za sebe, na což nejlépe zareagoval zkušený David Pomajbík a padající míč od hranice šestnáctky ještě před vybíhajícím Lukášem Rotterem usměrnil do naší opuštěné svatyně - 1 : 0! Svou roli mohlo sehrát i ostré slunce zrovna zářící proti naší obraně na nízkém horizontu. A na rozdíl od éry Pláničky, Schrojfa či Jašina už kšiltovky mezi gólmany zdaleka tak nefrčí... Laciný gól téměř z ničeho nás očividně nalomil, házet flintu do žita jsme však ještě nemuseli. V 72' ale poměrně bezvýznamný centr zprava trefil uvnitř našeho vápna i ruku Alexandra Bujora a hlavní Rostislav Kotačka na pokyn asistenta Filipa Schnürmachera odpískal pokutový kop. Pro Újezdec i střídajícího Romana Vaculu sladká lahůdka, pro nás definitivní zlom - 2 : 0! Na vyrovnání či zvrat jsme především mentální sílu už pak hledali jen stěží. V 76' ještě i Jaroslav Tesař z dálky vyzkoušel Pochylého pozornost, leč bez efektu. Není proto divu, že jsme vzápětí inkasovali potřetí, když balón nečekaně propadl naší rozhozenou obranou a trenér ligových dorostenců Slovácka Dominik Pěnička si po sobotní prohře s Olomoucí mohl alespoň částečně spravit chuť - 3 : 0! V samém závěru se technicky precizně zahranou standardkou blýskl i Tomáš Reška, vsítit aspoň čestný gól však nebylo přáno ani jemu a míč se rozpleskl jen o břevno. Vysoká porážka v Újezdci fakticky rozdílem třídy však vůbec neodpovídá obrazu hry. My jsme ale naši herní převahu v první půli bohužel nezužitkovali a domácí pak z minima vytěžili maximum.