Újezdec 2:1 Koryčany (2:0)

Rozhodl úvod. Koryčany nezvládly dohrávku v Újezdci, prohrály 1:2

Fotbalisté Újezdce po konci trenéra Kroupy začali vyhrávat. Sokol před týdnem uspěl v Bojkovicích a zvládl i středeční domácí dohrávku s Koryčany, které brankami Dominika Pěničky a Filipa Lekeše z úvodní čtvrthodiny zdolal 2:1 a přiblížil se dvanáctým Šumicím na dva body. Za hosty výsledek ve druhém poločase korigoval Dominik Kaňa.

"I když hra nebyla ideální, s výsledkem jsme spokojení. Někdy účel světí prostředky a my jsme rádi, že jsme těžké utkání zvládli za tři body," prohlásil hrající trenér Újezdce Bronislav Červenka.

Domácím pomohly dvě branky v úvodu střetnutí. Nejprve se po náběhu za hostující obranu prosadil Pěnička, vzápětí po něm se trefil Lekeš.

"Po dvou rychlých gólech jsme se uklidnili. Hráli jsme spíše zezadu. Výsledek si hlídali a chodili do brejků, přečíslení. Měli jsme tam pár momentů, které jsme mohli lépe vyřešit a přidat třetí gól, nestalo se ale. Naopak soupeře jsme v prvním poločase dobře pokryli. Vyloženou šanci neměl, hrozil jen střelami ze střední vzdálenosti," říká Červenka.

Koryčany se po změně stran snažily utkání zdramatizovat, výsledek otočit, ale prosadily se pouze jednou, když se z pětadvaceti metrů k tyči trefil Kaňa. "Byla to jednoduchá situace, kdy míč proletěl našemu gólmanovi pod rukama," uvedl Červenka.

Závěr už byl nervózní, napínavý. "Bohužel útočníci prohrávali hlavičkové souboje a vpředu tentokrát nepodrželi míč. Naše hra postrádala mezihru, při přechodu do útoku jsme ztráceli jednoduché míče, a proto se jenom bránili," přiznává hrající kouč Újezdce.

Koryčany hrozily po rohových kopech, centrech a nákopech do šestnáctky, kromě několika závarů si ale větší šanci nevypracovaly. "Vzadu jsme si to dobře pohlídali," těší Červenku.

Hosty porážka mrzela. "Pro nás je to samozřejmě komplikace. Z posledních tří zápasů chceme ale vytěžit maximální počet bodů, abychom skončili co nejvýš," přeje si trenér Koryčan Karel Rotter.

Celek z Kroměřížska přijel do Újezdce bez vykartovaného Dominika Rottera, pracovní povinnosti si zase plnili Posolda se Šnajdrem.

Hosté v dohrávce doplatili na mizerný začátek, po dvou inkasovaných brankách rychle za sebou jen marně dotahovali náskok soupeře.

"Měli jsme špatný vstup. První čtvrthodina byla katastrofální. Během minuty jsme obdrželi dvě branky po našich hrubých chybách," láteří Rotter.

Jeho tým sice do poločasu hru srovnal, ale na obou stranách bylo k vidění jen minimum šancí. "Druhá půle už od nás byla úplně o něčem jiném. Hrálo se hlavně na polovině domácích. Místy jsme měli až drtivý tlak," tvrdí Rotter.

Ve finální fázi ale byli hosté nepřesní. Z převahy vytěžili jenom kontaktní branku Kani. "Buď jsme to řešili špatně, nebo byl praporek pomezního neustále nahoře," uvedl kouč Koryčan.

K rozhodčím se ale bývalý sudí vyjadřovat nechtěl. "Nedělám fotbal první týden. Je vidět, že se blíží konec sezony," dodal závěrem.

I. A třída sk. C, dohrávka 23. kola -
TJ SOKOL ÚJEZDEC - FC KORYČANY 2:1 (2:0)
Branky:
12. Dominik Pěnička, 13. Filip Lekeš, 58. Dominik Kaňa.

Rozhodčí: Schnürmacher - Kotačka, Zpěvák.

Diváci: 190.