Trenér Koryčan si přivedl ze Žádovic syna. Věžník ukončil kariéru..

21.07.2022

Trenér Koryčan si přivedl ze Žádovic syna. Věžník ukončil kariéru, je manažer.

Má za sebou velmi složitý půlrok. Když trenér Karel Rotter v zimě kývl na nabídku Koryčan, nečekal, jak náročná fuška jej u týmu zlínské I. A třídy čeká. Zraněními zdecimované mužstvo se po sérii nezdarů ze středu tabulky propadlo níž, chvíli hrálo dokonce o udržení v soutěži.


Zkušený útočník Koryčan Petr Posolda (ve světle zeleném dresu) je po zranění zpátky v tréninku. | Foto: Deník

"Cíl v podobě záchrany jsme nakonec splnili, za což musím poděkovat všem hráčům. Zvládli to i ve dvanácti lidech," uvedl Rotter.

S vedením klubu se pak během pěti minut dohodl na další spolupráci, setrvání u týmu.

V Koryčanech nyní všichni dělají maximum proto, aby se neopakovalo letošní jaro a tým hrál v soutěži důstojnější roli.

Zpět v tréninkovém procesu jsou dlouhodobí marodi Prachař s Posoldou, kteří vynechali loňskou druhou polovinu sezony kvůli poraněné achilovce.

Nováčky v týmu jsou záložníci Tomáš Hofírek a Dominik Rotter ze Žádovic. "Příchody dalších hráčů jsou stále v jednání a ještě nejsou administrativně vyřešené, proto jejich jména zveřejníme později," omlouvá se trenér Koryčan.

Dobře ví, že kádr je potřeba rozšířit. Z jarního kádru skončil pouze Liška, jenž fotbal nedokáže skloubit s pracovními povinnostmi, hráčskou kariéru ukončil Karel Věžník. Ten se nyní coby manažer stará o chod oddílu.

Mimo hru zůstává Filip Hanák, jehož čeká plánovaná operace. "Pro podzimní část s ním příliš nepočítám, do bojů asi nezasáhne," předpokládá Rotter.

Jinak marodka se konečně vyprázdnila a soupiska je zase skoro kompletní. Na prvním tréninku se trenérovi hlásilo šestnáct hráčů, další tři byli z různých důvodů omluvení. "Účast byla výborná. Kdyby nám to vydrželo, byl bych maximálně spokojený," uvedl.

Devátý tým I. A třídy skupiny B se do poháru nepřihlásil, před startem sezony absolvuje jenom dva přípravné duely. V sobotu se Koryčany představí na hřišti v Kovalovicích (I. A), v generálce pak vyzve Kyjov (I. B).

Nový ročník odstartuje celek z Kroměřížska domácími souboji s nováčkem z Mladcové a Bojkovicemi.

"Chceme hrát klidný střed tabulky. Mančaft na to kvality určitě má," je přesvědčený Rotter. "Jaro bylo opravdu do značné míry ovlivněné zraněními. Nic podobného jsem nikdy dřív nezažil. A snad mě podobná situace v budoucnu nepotká. Chci mít možnost protočit sestavu, vystřídat hráče a ne být rád, že je nás jedenáct," dodává.

Zdroj: https://kromerizsky.denik.cz/fotbal-kraj/trener-korycan-si-privedl-ze-zadovic-syna-veznik-ukoncil-karieru-je-manazer-2022.html