Trenér Karel Rotter po roce a půl končí

19.06.2023

Trenér Karel Rotter po roce a půl končí na lavičce fotbalistů Koryčan, se kterými se rozloučil venkovní porážkou v Mladcové 1:3. Celek z Kroměřížska v krajské I. A třídě skupiny B skončil předposlední, i tak slaví záchranu v soutěži.

"Sezona nebyla moc úspěšná, ale úplný průšvih to taky nebyl," cítí Rotter.

V Koryčanech nepokračuje z časových důvodů. "Klukům ale budu fandit dál. S nikým jsem žádné problémy neměl. Hráči, lidé z vedení i fanoušci byli fajn," říká.

Koryčany mají za sebou slušné jaro. Až na utkání ve Zborovicích, kde vyhořely, to celkem fungovalo.

"Bohužel na podzim jsme získali jenom devět bodů, což se těžko dohání. Druhá polovina sezony od nás byla daleko lepší," míní.

Tým po zimním odchodu kanonýra Gejdoše do Morkovic sužovala koncovka. "To nás provází celou sezonu," povzdechl si Rotter. "Na každý gól se neuvěřitelně nadřeme, naopak laciné braky inkasujeme," štve kouče.

Stejné to bylo i v sobotu na Mladcové, kde hosté padli 1:3. "Porážka je pro nás nezasloužená, ale takový je někdy fotbal," ví dobře bývalý sudí.

Duel ve Zlíně rozdělil na dva poločasy. "V tom prvním byla hra vyrovnaná. Domácí si vypracovali dvě nebo tři gólové šance, jednu z nich proměnili. My jsme prakticky gólmana Mladcové v první půli vůbec neohrozili," přiznává.

Druhá půle už ale byla od hostů daleko lepší. "Hned zkraje druhého poločasu jsme skóre vyrovnali na 1:1," popisuje.

Po centru Tesaře se trefil Ryška a v té chvíli začal festival zahozených šancí Koryčan. "Měli jsme tři nebo čtyři velké možnosti ke skórování, ale znovu se potvrdil pravidlo nedáš – dostaneš. Domácí nám dali z rohu branku na 2:1 a v závěru přidali třetí gól," smutní Rotter.

"Mladcová byla hodně efektivní. Po přestávce se dvakrát dostala k naší brance a pokaždé to skončilo gólem," dodal zklamaně.

Domácí trenér Jan Somberg byl po závěrečném letošním utkání spokojený. "My jsme byli lepší v prvním poločase, soupeř zase ve druhém. Paradoxně jsme to byli my, kdo dal po změně stran dva góly a nakonec vyhrál," prohlásil.

"Celkově to bylo vyrovnané utkání. Byli jsme efektivnější a na rozdíl od soupeře dali góly, což rozhodlo," přidal.

Mladcová coby nováček nakonec skončili sedmá, v klubu ze Zlína tak panuje spokojenost. "Ale mohlo to být i lepší," ví dobře Somberg.

V klubu řešili hlavně absence, úzký kádr. Zda bude známý kouč na Mladcové pokračovat, zatím neví. "Uvidím, co se stane v létě," zůstává v klidu.