Trenér Hastík kývl na nabídku Koryčan

12.07.2023

Trenér Hastík kývl na nabídku Koryčan. Z prvního tréninku se vrátil před půlnocí

Ještě ani pořádně nestačil vstřebat hořký konec v Ořechově, kde zažil povedené čtyři roky, a už má novou práci. Známý fotbalový trenér a funkcionář Jaroslav Hastík kývl na nabídku Koryčan, kde v úterý zahájil přípravu na novou sezonu ve zlínské I. A třídě skupiny B.

"I když je tam dost otevřených problémů, které musíme společně s vedením klubu za pochodu řešit, beru to jako velkou výzvu," říká zkušený osmašedesátiletý kouč.

"Z Ořechova i jiných klubů jsem byl zvyklý vyhrávat, hrát nahoře, ale vím, že k fotbalu patří i umět pracovat s mužstvy, které se pohybují na obráceném pólu tabulky. Sice nejsem kouzelník, ale věřím, že tato práce bude mít smysl a že v soutěži budeme hrát důstojnou roli," přeje si.

Nástupce Karla Rottera ve funkci se během krátké letní pauzy pokusí mužstvo doplnit a stabilizovat tak, aby bylo v krajské soutěži konkurenceschopné.

"Nikdo není předem poražený, ale taky jsem realista a dobře vím, jaký kádr mám k dispozici," uvedl Hastík.

"Nejsme Kroměříž ani Staré Město, kde mají k dispozici dvacet hráčů a další si mohou vytáhnout z dorostu. Také nemůžeme hráčům vytvořit takové podmínky jako ve Zborovicích či jiných klubech. Spíše se musíme poohlédnout po nejbližším okolí, získat kluky z dostupných lokalit," pokračuje.

Časy, kdy v Koryčanech chytal Vrba a před ním váleli bratři Huberové, Gejdoš či Lysko jsou pryč.

V klubu z Kroměřížska už v minulých sezonách bojovaly s úzkým kádrem a ani teď není situace o mnoho lepší.

"Kádr čítá asi jenom dvanáct jmen, což je málo, ví dobře Hastík. "Mužstvo se bude muset doplnit, ale dobře vím, že není odkud brát a v tuto dobu je složité sehnat hráče," přidává.

Na úvodní trénink dorazilo jedenáct hráčů, kopačky nazulo osm z nich. "Další dva kluci jsou dlouhodobě zranění a jeden se chystal na noční službu," informoval Hastík.

Kromě dovolenkářů scházel také Kaňa, který je na zkoušce v divizním Bzenci. S Koryčany naopak začal přípravu jeden fotbalista z nižší soutěže.

S přístupem svěřenců byl nový kouč spokojený. "Když to porovnám s kluky z Ořechova, tak ti na tom po technické stránce byli o něco lépe, hráči v Koryčanech jsou ale silovější, taky jsou otevření a upřímní. Atmosféra byla příjemná, přátelská. Věřím, že brzy najdeme společnou řeč a bude to fungovat," doufá Hastík.

Do týmu I. A třídy jej zlákal hrající předseda klubu Karel Věžník. "Ani nevím, jak se o mém konci v Ořechově dozvěděli, ale oslovili mě a po dvou sezeních jsme se předběžně dohodli," líčí.

Nyní ale bývalý manažer Synotu či Šardic řeší komplikované cestování. Jelikož na tréninky i zápasy často dojíždí na kole, vyzkoušel si jízdu na bicyklu i do Koryčan.

Domů se ale vrátil až za tmy, o půl dvanácté večer!

"Do Uherského Hradiště to mám pětatřicet kilometrů. Po tréninku jsem si oddechl, chvíli poseděl a dal si pivo. Odpočinout jsem si musel ještě nad Osvětimany. Teploměr v jednu chvíli ukazoval 39,9 stupňů, byl jsem dost uvařený, takže jsem si sedl u kapličky a oddechoval," popisuje s úsměvem náročnou cestu domů.

Podobné štreky v téměř sedmdesáti lety ani vysportovaný kouč nemůže absolvovat pravidelně. "Budeme to muset organizačně vyřešit, protože doma máme jenom jedno auto, o které se s ženou dělíme," vysvětluje.

Tento víkend si ještě Hastík odpočine, protože utkání s Traplicemi bylo po dohodě klubů zrušeno. Koryčany před startem nové sezony doma vyzvou Chropyni a Kovalovice.