TJ PILANA ZBOROVICE 6:3 FC KORYČANY (4 : 0)

02.09.2023

Branky: 22' z pen. a 33' Michal Ordoš, 39' a 60' Ondřej Slaměník, 45' Jan Krejčíř, 47' Patrik Žourek - 55' Jakub Eremiáš, 57' Marek Stupňánek, 90' Petr Posolda

Rozhodčí: Petr Hanák - Martin Zicháček, René Vymazal

ŽK: 0 : 1 (62' Tomáš Ryška)

Diváci: 120

Sestava Zborovic: Michal Bárta - Dominik Bejdák, Martin Šumbera "C", Tomáš Jura (75' Ondřej Dvořák), Patrik Malošík (75' Lukáš Bukový) - Ondřej Slaměník (75' Filip Dočkal), Michal Ordoš (62' Matěj Dočkal), Patrik Žourek, David Steiner, Jan Krejčíř - Martin Hanus (60' Michal Baran). Trenér: Martin Hanus. Asistent trenéra: Marek Šprňa. Vedoucí mužstva: Tomáš Janča.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Tomáš Ryška, Roman Sedlář, Karel Věžník, Jan Věžník "C" - Jan Veselý, Jaroslav Tesař, Lukáš Machala (60' Alexandr Bujor), Petr Posolda, Jakub Eremiáš - Marek Stupňánek. Připraven: Karel Koval. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Drahoslav Rotter.

Za ambiciózním soupeřem jsme putovali až do Olomouckého kraje, neboť Zborovice mají v Měrovicích nad Hanou svůj dočasný azyl. Bohužel jsme postrádali našeho špílmachra Tomáše Rešku a také mladého Jana Maršála, jehož vyřadila infekce. V nabité domácí sestavě jsme oproti tomu marně hledali obě poslední posily Ondřeje Kušníra s Milanem Marečkem...

Domácí podle očekávání začali zostra a už po pár sekundách musel Lukáš Rotter odvážně na zem, aby z kopačky sebral míč hbitému exzbrojovákovi Patriku Žourkovi. Podařilo se nám však srovnat krok a dobrých dvacet minut nejenže drželi favorita na uzdě, ale vypracovali si i první slibnou příležitost. Dalekonosnou ránu Petra Posoldy směřující pod břevno však Michal Bárta stačil v poslední chvíli vyrazit. V 21' jinak skvěle hrající Roman Sedlář v naší šestnáctce možná až příliš důrazně atakoval hrajícího kouče Martina Hanuse a ten jeho nerozvážnost zkušeně využil. Nařízenou penaltu matador Michal Ordoš proměnil excelentně - 1 : 0! Už po třech minutach ale mohlo být srovnáno, když se Jakub Eremiáš po Posoldou nakrátko rozehraném rohovém kopu zčistajasna objevil sám až před Bártou, i s jeho střeleckým pokusem z úhlu si ale tento exligový brankář poradil. O chvíli později domácí defenzíva nečekaně chybovala a scházelo jen málo, aby balón od dotírajícího Jakuba Eremiáše neskončil v bráně. Škoda těchto dvou šancí, neboť vzápětí se Hanákům povedlo zápas fakticky rozhodnout. Nejdřív totiž ve 32' míč odražený naší obranou náhodně dotancoval až k Michalu Ordošovi a ten jej z hranice velkého vápna pohotově usměrnil do horního růžku Rotterovy svatyně - 2 : 0! Následně tento 40tiletý rodák z Troskotovic naštěstí odmítl hattrick, když zblízka o fous minul bránu po průniku Dominika Bejdáka zprava. O něco později však další Bejdákovu nabídku v podobné situaci už Ondřej Slaměník bravurně zvládl - 3 : 0! Hřebík do rakve nám pak těsně před přestávkou stačil zatlouct i druhý křídelník Jan Krejčíř, jenž prudkou střelou k tyči stanovil i poločasový výsledek - 4 : 0! Krutá lekce z produktivity! A nezůstalo jen přitom... Hned po změně stran po dalším biliáru poblíž našeho velkého čtverce se balón opět náhodně odrazil proti našlápnutému Patrikovi Žourkovi a tomu stačilo jen nastavit placírku a zamířit - 5 : 0! Domácí fans se dobře bavili a z tribuny naše decimované hráče ke středovém kruhu vyprovodili hitem šedesátek "Pátá, pátá už odbila...". To nás ale patrně vyhecovalo. V 55' výborně hrající Petr Posolda kolmicí vyslal do úniku středem Jakuba Eremiáše a ten se konečně gólově letos poprvé prosadil - 5 : 1! Neuběhly ani tři minuty a Jaroslav Tesař kousek za vápnem šikovně uvolnil Marka Stupňánka, na jehož křížnou přízemní střelu byl Bárta opět krátký - 5 : 2! Druhý zápas, druhý gól! Naši chvilkovou radost však rázem uťal opět Ondřej Slaměník, jenž si v plném náběhu precizně zpracoval přesně načasovaný oblouček Michala Ordoše a našemu brankáři nedal šanci - 6 : 2! Další gól měl pak na noze i náš mladík Marek Stupňánek, ale svůj nájezd zleva v tandemu se spoluhráčem Alexandrem Bujorem nezvládl a mezi tyče se poté nevešla ani hlavička Karla Věžníka po centru Tomáše Ryšky. Střelecký účet nakonec až v poslední minutě uzavřel jeden z nejlepších na hřišti Petr Posolda, jenž efektně z velké dálky nachytal Bártu na hruškách - 6 : 3! Přestože jsme podruhé venku dostali šestku, náš herní projev za daného stavu hodnotím pozitivně. Daleko zkušenějšímu a technicky vyzrálému soupeři jsme čelili statečně a s maximálním nasazením, hráčům jsem za jejich přístup a odhodlání poděkoval. Stále nás však sráží školácky nedotažené slibné akce, neproměňování šancí a často i hodně lacině inkasované góly. Bude to ještě fuška... Musím pochválit celou trojici rozhodčích, zápas odřídili s velkým citem a s nadhledem.

zdroj: facebook.com/jaroslav.hastik.9