Těšnovice 5:2 Koryčany (2:0)

07.05.2023

Jiří Maceja, trenér Těšnovic: "Tentokrát musím kluky za výkon pochválit. Trošku jsme změnili rozestavení. Do hry se nám vrátil Karel Majkrič, který zahrál výborně. Vpředu podporoval Radka Janoštíka. Vytvářel mu prostor pro tu jeho hru, což se vyplatilo, protože Radek se nakonec trefil čtyřikrát. Od začátku jsme byli lepší, dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Ještě předtím jsme ale spálili obrovské šance. Bohužel v závěru poločasu soupeř po chybě v obraně snížil na 2:1. Ani branka nás ale nepřibrzdila, když jsme hned po návratu na trávník dali na 3:1. Hosté se sice snažili, ale my jsme hráli zezadu a rychle dopředu. Vytvořili jsme si další příležitosti. Koryčany k nám přijely s ofenzivní taktikou, která nám vyhovovala. Nechávaly nám tam okénka, které jsme využívali a dostali se do trháku 4:1. Nevyužili jsme ještě spoustu šancí, které pochytal hostující brankář. S výsledkem i výkonem jsme spokojení, takto bychom chtěli pokračovat dál. Janoštík čtyřmi góly dodatečně oslavil narození svého syna. Chyběl nám Martin Pospíšil, kterému se kluk zase narodil v pátek, takže jsme měli o co hrát. Jsme rádi, že jsme jejich potomky takto přivítali."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "V Těšnovicích se zrodil hokejový výsledek. Divákům se utkání muselo líbit. Oba týmy chtěly hrát fotbal, hrálo se nahoru a dolů. Pro nás se zápas nevyvíjel dobře a po pohledných akcích domácích jsme prohrávali 0:2. Do přestávky se nám ale podařilo výsledek snížit, když se po centru Rešky prosadil Posolda. Ve druhém poločase jsme chtěli s výsledkem i se zápasem něco udělat, přelomit utkání na naši stranu, jenže jsme zkraje druhé půle dostali třetí gól a už to měli složité. Ve zbytku utkání už jsme se příliš do hry nedostali. Musím sportovně uznat, že domácí si gólových příležitostí vypracovali podstatně víc a vyhráli zcela zaslouženě. Jenom škoda, že jsme jim v závěru darovali zbytečný pátý gól. Z naší první jarní prohry neděláme žádné závěry. Stalo se. Porážku házíme za hlavu. Nyní se musíme připravit na domácí zápas s vedoucím Hlukem. V Těšnovicích nám chyběl akorát Dvořák a Prachař."

Branky: 26., 36., 48. a 74. z penalty Radek Janoštík, 91. Jiří Bartušek – 41. Petr Posolda, 77. Dominik Rotter.

Rozhodčí: Vitásek.