Těšnovice 4:1 Koryčany (3:0)

12.06.2022

Ondřej Šilinger, trenér Těšnovic: "V nádherném letním počasí přišlo hodně lidí, kterým jsme se chtěli třemi body omluvit za předcházející dvě prohry za sebou s Hlukem a hlavně Kunovicemi. Od začátku jsme byli lepším týmem. Byli jsme aktivní, drželi míč a v 7. minutě dali na 1:0. Po standardní situaci jsem se krásně trefil. Od té chvíle se hrálo hlavně ve středu pole, mezi šestnáctkami. My jsme byli víc na míči, Koryčany hrozily jenom z ojedinělých brejků. Do poločasu jsme Brázdilem a Janoštíkem dali na 3:0. Další šance jsme ještě nevyužili. Koryčany do druhé půle vstoupily aktivně a ze standardky snížily na 3:1. My jsme lehce znervózněly, naopak hosté vycítili šanci a na chvilku nás zatlačili. Sice jsme byli pod tlakem, ale otřepali jsme se a Janoštíkem z penaltu upravili na konečných 4:1. Pak jsme ještě nevyužili dvě šance, které jsme překombinovali. S výsledkem i výkonem jsem spokojený, tenhle fotbal se musel divákům líbit."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Opět jsme měli problémy se sestavou. K dlouhodobým marodům se přidal Tesař, jenž měl stopku za červenou kartu, a taky Ryška, který byl v práci, takže musel nastoupit i padesátiletý vedoucí mužstva Kneifl. Domácí první poločas ovládli poměrem 3:0. Tento výsledek byl úplně zasloužený. Sice jsme taky nějaké možnosti ke skórování měli, ale Těšnovice po právu vedly. Ve druhou půli jsme ale byli domácím více než vyrovnaným soupeřem, když jsme hned po přestávce výsledek Šnajdrem zkorigovali. Na víc jsme se ale nezmohli. Domácí svoji výhru potvrdili pokutovým kopem. Těšnovice vyhrály zcela zaslouženě."

Branky: 44. a 82. z penalty Radek Janoštík, 7. Ondřej Šilinger, 37. Michal Brázdil - 49. Radek Šnajdr

Rozhodčí: Zicháček.

Diváci: 190

Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/i-a-trida-sk-b-dolni-nemci-zdolalo-v-derby-hluk-kunovice-slavi-zachranu-20220612.html?login=1