Těšnovice 4:1 Koryčany (2:1)

24.09.2023

Branky: 3', 13' a 48' Karel Majkrič, 88' Filip Nohava - 29' Jiří Pluhař vlastní

Rozhodčí: Peter Mrázek (Chropyně) - Daniel Sucharski (Kroměříž), Kamil Zalabák (Zlín).

ŽK: 0 : 2 (64' Tomáš Ryška, 64' Tomáš Reška)

Diváci: 100

Sestava Těšnovic: Filip Zavadil - Dominik Doleček (64' Tadeáš Michalčík), Ondřej Šilinger, Tomáš Hrabal, Jiří Pluhař "C" - Josef Mršťák (78' Jiří Bartušek), Petr Suchánek (63' Filip Nohava), Ondřej Bartůšek (83' Tomáš Večerka), Jan Urubek, Karel Majkrič - Radek Janoštík (46' Jiří Malát). Připraveni: Dominik Zavadil a Jiří Hrdlička. Trenér: Petr Bíbr. Asistent trenéra: Dominik Zavadil. Vedoucí mužstva: Marek Řezníček.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Tomáš Ryška, Jan Věžník "C", Karel Věžník, Alexandr Bujor - Jakub Eremiáš, Jaroslav Tesař, Tomáš Reška, Petr Posolda, (73' Matyáš Pintera), Jindřich Slavíček - Lukáš Machala. Připraven: Karel Koval. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Drahoslav Rotter.

Na problém jsme měli zaděláno už před výkopem, když k avízovaným absencím distancovaného Romana Sedláře a pracovně zaneprázdněného Radka Šnajdra nečekaně a z neznámých důvodů přibyla i dvojice mladíků Marek Stupňánek s Janem Veselým. Jen den před uzávěrkou zaregistrovaný 22-tiletý nováček z Vlkoše Jindřich Slavíček tak bez jediného společného tréninku musel rovnou na plac. Narychlo jsme navíc z dorostu povolali i Matyáše Pinteru... To Těšnovických se po blamáži v Nivnici v kabinách sešlo na dvě jedenáctky. V té nominované tentokrát nechyběla žádná z opor, včetně matadora Josefa Mršťáka. Zatímco my se s kolegou Drahoslavem Rotterem v téměř prázdné kukani jeden druhého pomalu báli, domácí střídačku museli rozšířit o celý sektor, aby sedmička náhradníků i s početným realizačním týmem nemusela postávat nebo sedět v trávě. Bylo cítit, jak moc chtějí Těšnovice odčinit výprask z předešlého kola... A my jsme jim k tomu bohužel i dost pomohli. Na šťavnatý pažit jsme očividně nevstoupili tou správnou nohou a od úvodního hvizdu zkušeného sudího Petera Mrázka jsme za útočně naladěným soupeřem zaostávali ve všech směrech. Markantní rozdíl se však projevil především v rychlosti, kdy jsme absolutně nestíhali běžecky a navíc se při bránění dopouštěli i školáckých chyb. Naši opakovanou nedůslednost zákonitě už ve 3' zblízka využil nikým neobsazený Karel Majkrič - 1 : 0! Nejen jemu poté narostla křídla a už v 8' nás od další pohromy uchránila dobře postavená tyč. Ovšem jen na pár minut... Ve 13' se totiž někdejší kvasický křídelník znovu při lajně prohnal naší obranou rychleji než severák dující skrz těšnovický "ďolíček" až kdesi od Hanáckých Atén a svůj smělý průnik zleva pak neomylně zakončil prudkou střelou pod víko - 2 : 0! Ještě chvíli to vypadalo na ručník, ale domácím ostré náboje rázem došly a navíc začali i zbytečně vymýšlet ptákoviny. Když jejich poslední tutovku první půle i s přispěním obrany bravurně vychytal Lukáš Rotter, znenadání došlo i na nás. Ve 29' Jakub Eremiáš presinkem donutil chybovat i domácího kapitána Jiřího Pluhaře a ten pod tlakem přehlavičkoval vlastního brankáře - 2 : 1! Domácí gólman Filip Zavadil se pak musel hodně natáhnout i po tečované ráně Petra Posoldy po pohledné akci Alexandra Bujora s debutujícím Jindřichem Slavíčkem. Sice pozdě, ale přece jen nám došlo, že se i tady dá hrát. A žádných pět šest nula do šaten...

Naše optimistické poločasové předsevzetí však opět vzalo za své už po třech minutách. Naši další chvilkovou nepozornost a následnou ztrátu koncentrace pohotově a znovu jen z pár kroků potrestal zcela volný Karel Majkrič, aby tím završil i svůj hattrick - 3 : 1! Třetí gól v naší síti vrátil domácím na kopačky klid a pohodu a my byli znovu out. Další góly však dlouho nepřidali a naše akcie tak stále žily. Dvakrát nás precizními zakroky opět podržel Lukáš Rotter a taky Jan Věžník, jenž skórovat domácímu hráči zabránil až skluzem v poslední chvíli. Když v 73' musel kvůli zranění trávník opustit Petr Posolda, naskočil i 14tiletý Matyáš Pintera. Nutno podotknout, že si i v brýlích počínal dobře a bez zábran. A právě po jeho společné akci s dobře hrajícím Lukášem Machalou jsme si v 85' vytvořili patrně největší šanci, Alexandr Bujor ji však neproměnil. To domácí odpověděli vzápětí a dotírajícím Filipem Nohavou lacino profitovali i z nešťastného střetu stopera Karla Věžníka s vybíhajícím brankářem - 4 : 1! Zřejmě nejlepší z akterů Karel Majkrič nám pak už v nastavení trochu fanfarónsky odmítl uplést rukavici z dost přísně nařízené penalty, když balón poslal až do bufetu vysoko nad hrází. Domácí zvítězili po zásluze. Byli pohyblivější i fotbalovější a hráli i s velkou chutí. My jsme v určitých pasážích nebyli vůbec kompaktní a často individuálně chybovali. Duel ale rozhodly naše katastrofální vstupy do obou poločasů.