Šumice 4:1 Koryčany (0:1)

16.10.2022

Martin Zicha, trenér Šumic: "Pro nás je to strašně důležité vítězství nad soupeřem ze spodku tabulky. Vyhráli jsme zaslouženě, i když utkání nebylo vůbec jednoduché a pro nás se nevyvíjelo příliš dobře. První půle byla od nás hrozná. Nedařilo se nám, nevytvořili jsme si pořádnou šanci. Soupeř byl naopak dobře nachystaný, zodpovědně bránil a jednoduchými nákopy nám zatápěl. Hosté spoléhali na svého nejlepšího střelce Gejdoše a druhého útočníka Posoldu. I když nějaké šance nevyužili, v závěru první půle se prosadili a zaslouženě vedli 1:0. Koryčany si v úvodní části vypracovaly daleko víc šancí. Hrozily ze standardek a dlouhých nákopů. Nám ale skvěle vyšel nástup do druhé půle. Hosté během osmi minut obdrželi čtyři žluté karty a přestali stíhat. My jsme konečně dali míč na zem. Zjednodušili hru a začali si vytvářet šance. Brzy jsme výsledek otočili a když jsme přidali další dva góly, druhou půli jsme jasně ovládli."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Pro obě mužstva to byl hodně důležitý zápas. My jsme bohužel hráli jenom první poločas, ve kterém jsme byli lepším týmem a vypracovali si několik brankových příležitostí. Bohužel jsme proměnili jenom jednu. Chvíli před odchodem do kabin se po střele Gejdoše prosadil dorážející Posolda. Naše poločasové vedení bylo zcela zasloužené, bohužel to bylo jenom 1:0. Nástup do druhé půle byl z naší strany katastrofální. Za pět minut jsme obdrželi dvě branky, když jsme neodkopli jednoduchý balon a domácí výsledek otočili. Taky jsme začali nesmyslně faulovat. Dokonce jsme za deset minut dostali čtyři žluté karty. Domácí kopali spoustu trestných kopů, přidali branku na 3:1. V tu chvíli byl zápas prakticky rozhodnutý. Šumice pečetily výhru krásnou střelou, která by jistě mohla aspirovat na gól roku. My jsme se ve druhé půli vůbec nemohli dostat do hry, domácí branku jsme vůbec neohrozili. Byl to zápas dvou zcela rozdílných poločasů. Ten druhý poločas vůbec nechápu. Bohužel jsme ho psychicky nezvládli a úplně se položili. Hráči neplnili to, co jsme se v kabině o přestávce řekli a utkání sami ztratili a body prohospodařili."

Branky: 54. a 70. Tomáš Andrlík, 56. Libor Žáček, 76. Patrik Havlík - 44. Petr Posolda.

Rozhodčí: Havrlant.