Šumice 3:0 Koryčany (1:0)

15.06.2024

Branky: 10' Dalibor Mikulec, 61' Libor Žáček, 85' Václav Ondřej

Rozhodčí: Michal Veselý (Pozlovice) - Tomáš Kubáň a Josef Pančocha (oba Šumice)

ŽK: 0 : 0

Rohy: 6 : 5

Diváci: 95

Sestava Šumic: Jonáš Šidlo - Tomáš Ondřej (55' Martin Mach), Stanislav Pilka, Matěj Obal, Václav Ondřej - Michal Kelíšek (70' Jakub Lekeš), Josef Pančocha "C" (67' Miroslav Koktavý) Radim Jurák, Dominik Červenka - Libor Žáček, Dalibor Mikulec. Připraveni: Milan Šidlo a Vlastimil Šidlo.

Trenér: Pavel Dvořák.

Vedoucí mužstva: Radek Mach.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Petr Prokeš, Jaroslav Tesař, Patrik Frank, Jindřich Slavíček (55' Čestmír Kučera) - Karel Věžník - Jan Maršál, Tomáš Reška "C", Petr Posolda (79' Matyáš Pintera), Jakub Eremiáš - Filip Hanák. Připraveni: Karel Koval a Maxym Malosh.

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Ještě po vydařené jarní premiéře a naší výhře nad podzimním králem z Nivnice jsme skrytě doufali, že právě v Šumicích v posledním kole by se mohlo rozhodovat o bytí či nebytí v soutěži. Nakonec z toho byl spíš pouťák. Nutno dodat, že plně v režii Šumic. Naši hru bohužel znovu citelně poznamenaly absence, půlka mužstva navíc nastoupila se zdravotními problémy, přes bolest a pod prášky. I tak jsme se ale měli prezentovat jinak. Domácí pod taktovkou kapitána Josefa Pančochy od začátku hýřili pohybem i nabídkou rychlých útočníků, lépe než my kontrolovali míč a postupně si vytvořili snad deset gólových příležitostí. S nimi však několikrát naložili vágně a nejméně polovinu z nich jim bravurními zákroky zlikvidoval náš brankář Lukáš Rotter. Nebýt jeho, naše prohra byla mnohem výraznější. Navzdory našemu patrnému handicapu jsme se, i když spíše jen sporadicky, tlačili do ofenzivy, nebylo to však ani zdaleka tak přímočaré jako u domácích a většina našich slibných akcí ztroskotala ještě před finální fází. Přesto jsme si i my několik šancí připravili. Už v 8' však po dlouhém průniku zleva a přesné zpětné přihrávce Jakuba Eremiáše zkušený Petr Posolda z ideální pozice bránu překopl. Vzápětí jsme ale po krásné Kelíškově diagonále a skvělém uvolnění Dalibora Mikulce poprvé inkasovali - 1 : 0! Ve 25' možná i gólovou ránu Filipa Hanáka zablokoval jeden z obránců, na opačné straně hned třikrát za sebou i díky famóznímu Rotterovi vyhořel Libor Žáček.

Po změně stran se po přesném centru Čestmíra Kučery nevešel mezi tyče ani volej našeho kapitána Tomáše Rešky. Domácí své vedení navýšili až po hodině hry, když precizní Červenkovu přihrávku placírkou konečně zúročil palič Libor Michalec - 2 : 0. Třetí gól byl pak hodně kuriózní, neboť jeho šťastný autor Václav Ondřej původně jenom centroval - 3 : 0! Škoda, na rozlůčku jsme i my aspoň gól dát mohli... O vítězi duelu však nebylo pochyb, svěřenci trenéra Pavla Dvořáka jej odehráli ve velkém stylu a s chutí od začátku až do konce. Šumicím upřímně gratuluji nejen k zasloužené výhře, ale i k záchraně soutěže. Jejich jarní proměna k lepšímu byla markantní a očividná. Z naší hry jsem byl sice dost rozladěný a trochu i zklamán, na druhou stranu se ale zřejmě víc ani očekávat nedalo. Kluci dřeli, snažili se, ale většinu zápasu jsme se víceméně trápili. Skončili jsme tedy poslední se ztrátou deseti bodů na Mladcovou před námi a sestupujeme. Z Koryčan však neutíkám. Věřím v brzké uzdravení alespoň části z dlouhodobých marodů a pracujeme i na doplnění a posílení kádru. Snad nám pomůže i letní příprava, ačkoliv ta je opět extrémně krátká. Usilovat bychom však měli o návrat.

Jaroslav Hastík, trenér mužů FC Koryčany