Osvětimany : Koryčany – Neodehráno

14.05.2022

Vojtěch Kučera, útočník Osvětiman: "Krásná slunečná sobota, čekali jsme třaskavé derby proti Koryčanům, které bývá vždy vyhrocené, a těšili jsme se všichni na zápas. Bohužel tři hodiny před utkáním jsme se dozvěděli, že soupeř nedojede, pro údajný nízký počet hráčů. Jestli se nás ty týmy spíše nebojí, letos je to třetí utkání v sezóně (kontumace proti Těšnovicím a Koryčanům, a utkání venku proti Kunovicím, které bylo ukončeno hned ve 20. minutě pro nízký počet hráčů domácích). Nás také nebývá dvacet, vždyť v minulém důležitém utkání proti Hluku za nás hrál trenér, dále brankář, který už s námi dva roky nechytá, ale zápas jsme odehráli se ctí a nakonec uhráli i velmi cenný bod a takový zápas poté potěší ještě více. V tomhle utkání jsme měli mít na lavičce jediného náhradníka a to právě zmiňovaného bývalého brankáře, který hrál minulý týden v základu. No nedá se nic dělat, bereme tři body a naše šňůra neporazitelnosti se v této sezóně vyšplhala na číslo jednadvacet. Hráči a realizační tým tedy volnou sobotu využili společným sledováním českého týmu na mistrovství světa v hokeji při pivu a klobásce."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Po minulém týdnu, kdy jsme měli kupu zraněných, se k nim přidali další tři kluci s horečkami. Čekali jsme, jestli se jejich stav nezlepší. Bohužel když jsme v sobotu dopoledne zjistili, že nás do Osvětiman pojede devět a to ještě všichni z toho nejsou zcela fit, museli jsme soupeři zavolat, že na utkání nepřijedeme. Vím, že je to naše ostuda a že prohrajeme kontumačně a zaplatíme pokutu, ale nic jiného se dělat nedalo. Osobně mě to velmi mrzí, protože Osvětimany mám ze Žádovic, kde bydlím, ze všech soupeřů nejblíž. Celou dobu co jsem v Koryčanech, jsem se na zápas těšil, nakonec to dopadlo, jak asi nemělo. Nemám podobné věci rád, opravdu ale nebylo zbytí. Musíme se soupeři omluvit, ale jiné východisko nebylo. Nemáme dorost, už tak by hrál vedoucí mužstva a náhradní gólman. Nemělo by to smysl. Nebavilo by to nás ani je. Snad se ve větším počtu sejdeme při dalších zápasech. Naše situace opravdu není jednoduchá."

Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/i-a-trida-sk-b-nedachlebice-zdolaly-hluk-bojkovice-doma-schytaly-vyprask-2022051.html?login=1