Šumice 2:1 Koryčany (0:1)

26.03.2022
Branky: Gejdoš (25.)

Sestava: L.Rotter - Budík, Tesař, Ryška, Tomaštík, Kaňa, Hanák (K), Gejdoš, Liška, Lysko, K. Věžník (Koval)

Hodnocení zápasu

Martin Zicha, trenér Šumic:

Letos nás čeká sté výročí fotbalu v Šumicích, momentálně probíhá rekonstrukce areálu, takže první jarní zápas jsme odehráli na umělé trávě v Luhačovicích, kde jsme absolvovali celou zimní přípravu. Zbytek jara ale odehrajeme doma. V zimě jsme přivedli golmana Lukáše Šlapala, připojil se k nám i Libor Žáček z nižší soutěže. Vstup do sobotního zápasu byl od nás dobrý. Vytvářeli jsme si šance, které jsme ale nedokázali proměnit. Naopak soupeř čekal na brejky a hned z první nebezpečné akce, kdy jsme to špatně vyhodnotili, nás potrestal. Jinak první půle byla spíš bojovná se spoustou nákopů, což nám moc nevyhovovalo. Bohužel jsme se přizpůsobili soupeři. Také do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, aktivně. Na rozdíl od prvního poločasu jsme dokázali alespoň příležitosti proměnit a výsledek otočit. Ke konci zápasu už to bylo vyhecované, ale na neutrální půdě jsme to zvládli.

Karel Rotter, trenér Koryčan:

Premiéra v Koryčanech mi výsledkově nevyšla. Problémy jsme měli už se skládáním sestavy. Chybělo nám pět hráčů a na utkání přijeli pouze v jedenácti lidech a s jedním náhradním golmanem. Domácí nám v prvním poločase dělali problémy dlouhými nákopy, ale vzadu jsme to odehráli slušně a všechno uskákali. Směrem dopředu jsme toho moc neměli, přesto jsme se po ojedinělém útoku a akci Lišky s Gejdošem dostali do vedení. Ve druhé půli jsme hráli s podporou větru v zádech, ale byl to spíš boj. Hra byla častými fauly hodně rozkouskovaná. Své vedení jsme mohli pojistit v 60. minutě, kdy šel Lysko sám na brankaře, ale mířil metr vedle tyče. Pak sudí nařídil proti nám diskutabilní penaltu. Podle mě nebyla, zákroku předcházel faul na našeho hráče, ale sudí rozhodl jinak a Šumice srovnaly na 1:1. V závěrečných patnácti minutách nás domácí přitlačili a měli nápor. V 87. minutě se nechal nesmyslně vyloučit Ryška, který po odpískání kopl balonem do ležícího protihráče a šel ven. Domácí toho využili a v závěru výsledek otočili na svoji stranu. Z porážky jsem zklamaný. Celý zápas byl spíše o bojovnosti než o nějaké fotbalové kráse. Byl to spíš boj o každý metr hřiště a právě za tu bojovnost jsme si alespoň bod zasloužili. Domácím gratuluji k výhře.