Nivnice 5:1 Koryčany (1:0)

04.09.2022

Pavel Barcuch, trenér Nivnice: "Jsem rád, že jsme domácí hodové utkání takto zvládli, ale zápas nebyl tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. Na můj vkus jsme hosty pustili do několika šancí, mohli jsme být rádi, že jsme neinkasovali. Ale nějak jsme to ustáli a ke konci poločasu jsme šli do vedení. Výkon v úvodní části byl z naší strany poloviční. O přestávce jsme udělali dvě změny v sestavě a na trávníku už dominovali. Převahu jsme vyjádřili dalšími brankami. Ve druhém poločase už jsme byli jasně lepší. Koryčany odešly trošku fyzicky. Bylo jich málo, asi jim chyběli nějací hráči. Navíc se jim zranil hráč, který špatně došlápl a udělal si něco s kolenem. Nám od zápase v Šumicích chybí Otrusiník, z Uherského Brodu k nám přišel Ondřej Dubský, máme z toho malou školku, ale zatím je to dobré. Kluci si musí zvyknout na můj styl, že když se mi něco nelíbí, tak je klidně o poločase vystřídám. Proti Koryčanům nám ale změny v sestavě prospěly."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Do Nivnice jsme přijeli v okleštěné sestavě. S náhradním gólmanem a dvěma hráči, které sužují svalové problémy, nás bylo dvanáct. Z různých důvodů nám chyběli Šnajdr, Hofírek a Prachař. Přesto jsme i v tomto složení byli lepším týmem a v první půlce si vypracovali dvě nebo tři stoprocentní šance. Místo toho, abychom dali branky a vedli 2:0, tak nám domácí zasadili před poločasem úder. Nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel. Za tři minuty jsme dostali dvě branky a výsledek 3:0 už se jenom těžko doháněl. Po rohovém kopu jsme stačili Farmačkou snížit na 3:1, na víc už jsme neměli sil. Naopak domácí do otevřené obrany přidali další dvě branky. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale utkání tak jednostranné rozhodně nebylo. První poločas určitě patřil nám, druhou půli zase ovládli domácí."

Branky: 48. a 51. Tomáš Kelíšek, 44. Vlastimil Velecký, 75. Petr Stojaspal, 90. Petr Těthal - 58. Lukáš Farmačka. Rozhodčí: Kotačka.