Nedašov 5:2 Koryčany (5:0)

22.10.2023

Branky: 3' Petr Šuráň, 7' Dominik Novák ml., 10' Petr Holba, 24' a 40' Tomáš Kalík - 47' Petr Posolda, 67' Tomáš Reška

Rozhodčí: Martin Štěpánek (Luhačovice) - František Kýr (Val. Meziříčí), Bronislav Konečný (Zlín)

Delegát KFS: Radek Filípek (Ořechov)

ŽK: 2 : 1 (64' Daniel Šenkeřík, 88' Petr Holba - 72' Tomáš Ryška)

Diváci: 123

Sestava Nedašova: David Solař - Jiří Bartoška, Josef Pagáč, Josef Fojtík "C", Daniel Šenkeřík (84' Marek Kolínek) - Dominik Novák ml. (68' Miroslav Holba), Tomáš Kalík, Jiří Marek, Martin Holba - Petr Holba, Petr Šuráň (84' Jakub Holba).

Trenér: Tomáš Kolínek.

Vedoucí mužstva: Jaroslav Kolínek.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Jan Věžník "C", Roman Sedlář, Karel Věžník, Alexandr Bujor - Jindřich Slavíček, Jaroslav Tesař, Tomáš Reška, Jakub Eremiáš - Tomáš Ryška (88' Karel Koval), Petr Posolda.

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Drahoslav Rotter.

Možná jsme i doufali, že bychom Valachům na silně podmočeném trávníku třeba mohli dát i na frak, ti nám však místo toho na zpáteční cestu upletli rukavici. Stačilo jim čtyřicet minut... Na smluvený čas jsme však pod bělokarpatské vršky dorazili jen v jedenácti, když dvanáctého navigace jaksi neomylně navedla o kus dál do Nevšové. Nu což, stane se... Lavička však kolikrát zápas rozhoduje, a to už nic dobrého nevěštilo. A také, že jo! Než jsme stačili vůbec zaregistrovat, že domácí od začátku pojedou s kopce, už se meruna třepala v naší síti. Za dlouhým pasem do křídla mladý Dominik Novák vyrazil jako hladová asijská sršeň a jeho prudký centr zprava Petr Šuráň z prvního trefil náramně - 1 : 0! Uběhlo sotva dalších pár minut, když se Lukáši Rotterovi z rukou vysmekl kluzký balón po střele z dálky a Dominik Novák poblíž zareagoval bleskurychle - 2 : 0! Hned z protiútoku jsme se mohli zaradovat i my po pumelici Petra Posoldy, domácí gólman David Solař však na rozdíl od nás míč dobíhajícímu Tomáši Reškovi až tak ideálně nenabil. Jen o chvíli později propadl míč z původně nepovedeného autového vhazování až k trestuhodně nepokrytému Petru Holbovi na penaltovém puntíku a v 10' jsme klidně mohli jet domů. Naloženo bylo - 3 : 0! Naštěstí nás ani takováto děsivá smršť Nedašova úplně nezlomila a už v 15' si na Reškovu krásnou uličku za obranu naběhl Jindřich Slavíček, obrovskou příležitost mu ale David Solař bravurním zákrokem zmařil. Následně se z opačné strany až před domácího brankáře proháčkoval i Jakub Eremiáš, ani jemu však nebylo přáno. Škoda, mohlo být vše jinak! I nadále jsme ale byli aktivní a pálili ze všech směrů i vzdáleností, bohužel většinou slepými. Ve 24' arbitr Martin Štěpánek dle mého názoru nesprávně posoudil situaci, z níž domácí vytěžili i rohový kop. Ten pak v našem malém vápně přistál u nohou neuvěřitelně neobsazeného Tomáše Kalíka a naše hlavy šly opět dolů - 4 : 0! Ani to nás ještě nepoložilo a znovu jsme vytrvale bušili do nedašovských vrat, leč stále marně. A pět minut před přestávkou jsme si kalich hořkosti už vypili do dna, když Jaroslava Tesaře v blátě kousek před vlastním brankovištěm při převzetí míče náhle zradily jeho lisovky a na dotírajícího Tomáše Kalíka zčistajasna zela dálnice - 5 : 0! To už závánělo i dvouciferným debaklem...

A především tomu jsme ve zbývajícím čase chtěli zabránit, což se nám snad nakonec i povedlo, byť na úplný obrat to už nebylo. Nejsme přece Boleslav a Nedašov není Zlín... Už v 47' zpoza šestnáctky ostře vypálil Tomáš Reška a vyrážečka Davida Solaře až tak ideální tentokrát nebyla. Pro zkušeného Petra Posoldu v tandemu pak už nebyl problém balón pohodlně nasměrovat do odkryté brány - 5 : 1! Konečně gól! Najednou nás bylo plné hřiště. Zejména naše obrana domácí daleko důrazněji dostupovala a taky jsme ovládli střed pole. Myslím, že zaskočený protivník s nějakým naším odporem už ani moc nepočítal a z vlastní půlky na tu naši se tak dostával jen sporadicky. Přestože jsme vystřelili možná častěji než za celý podzim, radosti z druhého gólu jsme se dočkali až v 67'. To pohotový Tomáš Reška po předchozí součinnosti s Jakubem Eremiášem a znovu náležitě nažhaveným Tomášem Ryškou míč do brány složitě propasíroval skrz skrumáž těl před sebou - 5 : 2! Víc jsme však už nesvedli, ačkoli možnosti byly. A nedovolali jsme se ani kýžené penalty za faul na odvážně pronikajícího Tomáše Rešku na hranici velkého vápna. Pokolikaté už? Domácí si ve druhé půli vypracovali už pouze jedinou šanci po sólu hbitého Martina Holby, tu mu však vybíhající Lukáš Rotter odvážným skokem doslova z nohy ukradl. Hrozící blamáž jsme však odvrátili a vysokou porážku alespoň kosmeticky i zmírnili. Krom toho jsme ale i sami sebe přesvědčili, že i papírově zdatnějšímu či bodově úspěšnějšímu týmu můžeme být, alespoň v některých pasážích, více než rovnocenným soupeřem. Hraje se však od úvodního hvizdu a probudit se až po deseti minutách bývá pozdě. Navzdory vysoké prohře však naše hráče nakonec musím pochválit. Pětku za příšerný vstup do zápasu však už smazat nelze...

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan

Tomáš Kolínek, trenér Nedašova: "Hlavně první poločas byl z naší strany výborný, vyšel nám až extrémně dobře. Tak dobře jsme snad letos ještě nehráli. V sedmé minutě jsme vedli 2:0, po čtvrt hodině to bylo 3:0, do přestávky jsme přidali Kalíkem další dvě branky a bylo hotovo. Hosty i přes průběžný hrozivý výsledek musím pochválit, pořád se snažili hrát, útočili. Ve druhém poločase byly dokonce Koryčany lepší, vyhrály ho 2:0. Soupeře musíme i přes prohru pochválit. Zanechali u nás sympatický dojem. Opravdu se divím, že mají jenom dva body. My jsme samozřejmě spokojení, že dál držíme domácí neporazitelnost."