Nedachlebice 2:1 Koryčany (1:0)

02.06.2024

Branky: 31' Ondřej Čtvrtníček, 58' Tomáš Klvaňa - 51' Petr Posolda

Rozhodčí: Pavel Bartoň (Buchlovice) - Natálie Buchtová (Zlín) a Matěj Snopek (Kunovice)

Delegát: Vladimír Blažek (Vsetín)

ŽK: 4 : 1 (24' Patrik Šilhavý, 34' Ondřej Čtvrtníček, 88' Václav Králík, 90' René Kafka - 90' Filip Hanák)

Rohy: 6 : 6

Diváci: 150

Sestava Nedachlebic: Adam Hájek - Patrik Šilhavý, Ondřej Čtvrtníček, Přemysl Tureček, Jiří Řezník (67' Pavel Hubáček) - Václav Králík, Michal Pummer, Martin Lapčík, Jan Sedlář (90' Jiří Ryška) - Tomáš Klvaňa, Filip Brzica (81' René Kafka). Připraveni: Adam Šůstek a Marián Fraño.

Trenér: Ondřej Čtvrtníček.

Vedoucí mužstva: Cyril Řezníček.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Jan Věžník (29' Petr Prokeš), Jaroslav Tesař, Patrik Frank, Jindřich Slavíček - Karel Věžník - Radek Šnajdr (58' Čestmír Kučera, 75' Jan Maršál), Tomáš Reška "C", Petr Posolda, Jakub Eremiáš - Filip Hanák. Připraveni: Karel Koval, Maxym Malosh a Matyáš Pintera.

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Přestože jsme všech jedenáct venkovních zápasů prohráli, do Nedachlebic jsme jeli vyhrát. Jen vítězství by nám totiž ještě dávalo naději na záchranu soutěže. A kde jinde bodovat než u nejbližšího souseda z tabulky. Jenže ani domácí nic neponechali náhodě a do klíčového duelu sezóny vyrukovali se stejným záměrem. Bohužel nám nedorazil obránce Patrik Prachař, týmovou morálku však po dvouměsíční pauze určitě pozvedl návrat El Capitana Jana Věžníka. Jen škoda, že jeho nedoléčený sval vydržel sotva půl hodiny. Domácí s hrajícím koučem Ondřejem Čtvrtníčkem na postu stopera a na hrotu i s Filipem Brzicou začali nečekaně pasivně a zpočátku vůbec nic nevymysleli. My se proto víc vysunuli a v 15' se po chybě soupeře presující Tomáš Reška ocitl sám před vybíhajícím gólmanem. Zvolil technický lob z prvního doteku, ovšem ten byl proti téměř dvoumetrovému Adamu Hájkovi příliš nízký. Chvíli nato se z levé strany až před domácího brankáře probil náš bek Jindřich Slavíček, slibnou akci však zakončil nedůrazně. Vzápětí si první šanci hned z prvního rohového kopu Michala Pummera vytvořili i domácí, na hlavou prodloužený balón byl však i čahoun Filip Brzica u vzdálenější tyče krátký. Poté se hned dvěma likvidačními zákroky ve stylu MMA prezentoval domácí enfant terrible Patrik Šilhavý a že vyfasoval jen žlutou, je s podivem. I k úvodnímu gólu domácí přišli jako slepí k houslím. Náš krajní záložník Jakub Eremiáš při pokusu o brejk ještě na vlastní půlce fatálně chyboval, z čehož polacinu profitoval Ondřej Čtvrtníček, rychle se dostal za naši obranu a přízemní střelou poslal Nedachlebice do vedení - 1 : 0! Už o tři minuty později zjevně přemotivovaný hrající kouč domácích u naší střídačky z boku naprosto nesmyslně kolíky "přejel" holeň unikajícího Jindřicha Slavíčka, za což se opět mohlo červenat. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu, ale i v hodně vypjaté atmosféře...

I po změně stran jsme se chtěli koncentrovat jen na vlastní výkon a co nejdříve stav srovnat. Už ve 48' posadil Petr Posolda standardku na hlavu Tomáše Rešky, míč směřující pod břevno však Adam Hájek v pohodě lapil. Krátce nato se Tomáš Reška zleva proháčkoval až do vápna a zpětnou přihrávkou nabil Petru Posoldovi, jeho dobře mířené ráně k tyči však scházela větší razance. Už v následující minutě se však Petr Posolda prostředkem vápna uvolnil až před Adama Hájka a levačkou na zadní tyč s přehledem vyrovnal - 1 : 1! I nadále jsme byli aktivní a ovládali střed hřiště, jenže v 58' na naší levé straně u rohového praporku šikovně hned dva naše obránce překabátil Jan Sedlář a z úhlu i vypálil. Náš gólman vyrazil míč jen před sebe, odkud jej, patrně v ofsajdové pozici, do sítě pohotově uklidil Tomáš Klvaňa - 2 : 1! Jen o pět minut později však Lukáš Rotter odvážným zákrokem pronikajícího nejlepšího domácího borce Jana Sedláře už bravurně vychytal a poté střídající Pavel Hubáček nejdřív z voleje naši bránu jen těsně minul, aby pak chytrou a umístěnou hlavičkou nechal našeho brankáře opět vyniknout. V hektickém závěru bohužel sudí Pavel Bartoň neměl kuráž odpískat penaltu po dalším ostrém zákroku Ondřeje Čtvrtníčka ve vápně na pronikajícího Tomáše Rešku a v poslední minutě si po rohovém kopu nesundal tmavé brýle ani při nevybíravém ataku brankáře Adama Hájka vůči ležícímu Jindřichu Slavíčkovi, po jehož hlavě se pak kdosi z domácích ve skrumáži i prošel. Penalta a červená se nabízely do třetice...

V bojovném, nepříliš fotbalově kvalitním, ale dramatickém a několikrát i vyhroceném utkání jsme určitě nebyli horším týmem a hráčům za jejich odhodlání, rozvahu a statečný přístup děkuji. Rozhodly individuální chyby a zejména lepší produktivita soupeře. Samostatnou kapitolou jsou však jen chabě posuzované likvidační zákroky soupeře, což mně osobně vadí. Vždyť i kvarteto dorostenců na střídačce kolikrát bledlo strachy... Porážka na hřišti předposledních Nedachlebic mrzí. Definitivně nás tak poslala o třídu níž. Příčiny sestupu však nehledejme jen v tomto utkání, rozhodly i další faktory a nepříznivé okolnosti, které nás trápily v podstatě celou sezónu.

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan