Mladcová 6:0 Koryčany (4:0)

13.04.2024

Branky: 7', 29' a 39' Martin Čihánek, 26' Dominik Dvořáček z pen., 58' Matyáš Hanák, 86' Vlastimil Fabík

Rozhodčí: Ondřej Rybka (Bystřice p. Host.) - Martin Zicháček (Domaželice) a Michal Veselý (Pozlovice)

ŽK: 2 : 0 (41' Jan Ramert, 68' Robert Ondráš)

Rohy: 3 : 8

Diváci: 200

Sestava Mladcové: Milan Liška - Daniel Kahaja, Matěj Kočica, Tomáš Mičola, Vlastimil Fabík - Jan Ramert (71' Ondra Slavický), Tomáš Haloda (59' Robert Ondráš), Ondřej Blažek "C" (24' Matyáš Hanák), Michal Višenka, Dominik Dvořáček - Martin Čihánek. Trenér: Jan Somberg.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Roman Sedlář, Patrik Frank, Karel Věžník, Jindřich Slavíček - Matyáš Pintera, Tomáš Reška, Jaroslav Tesař "C", Jakub Eremiáš - Zdeněk Lysko (33' Alexandr Bujor), Tomáš Ryška (80' Maxym Malosh). Připraven: Karel Koval. Trenér: Jaroslav Hastík. Asistent trenéra: Filip Hanák. Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Rozčarování, pro někoho možná i ostuda!? Z našeho pohledu je konečný výsledek v příkrém rozporu zejména s nádherným, téměř letním počasím, které v sobotu panovalo i pod vysílačem na rozkvetlém kopci kousek nad Zlínem. Pravda, potýkame se s permanentními absencemi v už tak prořídlém kádru, přesto jsme v kabině těsně před výkopem s nadějí šilhali po bodech. A kde tedy jako jinde? Vystřízlivěli jsme po půl hodině! A poté se už tímto důležitým, ovšem bohužel i trestuhodně brzy ztraceným zápasem protrápili až do jeho konce. Přitom začátek jsme měli slibný. Už během úvodních čtyř minut jsme měli dvakrát skórovat, pumelici Tomáše Ryšky z nájezdu zprava však jednička v domácí kleci Milan Liška stačila vytěsnit nad břevno, po úniku a přihrávce Jakuba Eremiáše z opačné strany se pak do černého nevešla ani technická střela Tomáše Rešky z dobré pozice uvnitř vápna. To domácím se zadařilo hned z jejich první kloudné akce, kdy naši lacinou ztrátu míče v poli po přesném centru zleva hlavou potrestal důrazný Martin Čihánek - 1 : 0! Když si jen krátce po tomto našem nepovedeném entrée v souboji se soupeřem poranil kotník náš žolík Zdeněk Lysko a nepomohl mu ani občas zázračný obstřik, začlo se nad námi smrákat. Ve 26' v běžeckém souboji rameno na rameno uvnitř naší šestnáctky Patrik Frank nešťastně škrtl o nohu pronikajícího domácího hráče a Dominik Dvořáček pak nařízenou penaltu proměnil - 2 : 0! Už o tři minuty později jsme ale propadli fatálně. Levonohý Dominik Dvořáček jednou z mnoha naslepo hraných diagonál vyslal vpravo do úniku rtuťovitého Jana Ramerta a ačkoliv jsme s tím měli počítat, nestíhali jsme. Jeho centr pak Martin Čihánek s trochou štěstí do brány propasíroval podruhé - 3 : 0! Už kulhající Zdeněk Lysko pak ještě před svým nuceným odchodem z trávníku uličkou do dalšího průniku znovu vyslal našeho nejaktivnějšího hráče Tomáše Ryšku, ten však na dlouhou nohu na jistého Lišku nevyzrál ani napodruhé. Bránit tříbrankovou ztrátu nemělo smysl, jenže provedené rošády v našem uskupení ještě víc obnažily naši dost chatrnou defenzívu. Vpředu se nám přitom taky nějak extra nevedlo, nejvíc na štíru jsme však byli se střelbou. Není divu, že rozjetí domácí, teď už na koni, toho pár minut před koncem prvního dějství využili počtvrté. Pohotový Martin Čihánek jejich nápaditou kombinaci napříč naším pokutovým územím zpečetil hattrickem - 4 : 0! Nečekané K. O. se rázem projevilo i na naší psychice a do druhého poločasu jsme už šli s poněkud střízlivějšími ambicemi. Zkorigovat hrozivé skóre se nám však nepovedlo, byť jsme tam pár možností, zejména ze standardek, měli. Naopak domácí nám udělili další lekci z produktivity, když se nejdřív v 56' šikovnou stahovačkou a následnou tvrdou ránou k tyči prezentoval mladík se zlínskou minulostí Matyáš Hanák - 5 : 0! A v 86' krásným individuálním sólem přes tři naše hráče i levý bek Vlastimil Fabík, jenž svoji parádu pak završil i procítěným lobem přes vybíhajícího Lukáše Rottera - 6 : 0! Dvě minuty před závěrečným hvizdem sudího Ondřeje Rybky se ze standardky z hranice velkého vápna pokusil překvapit domácího gólmana Tomáš Reška, pozorný Milan Liška ale míč mířící k tyči lapil. Utkání jsme bohužel vůbec nezvládli. S čestnou výjimkou Tomáše Ryšky v první půli nám to skřípalo ve všech řadách. Naproti tomu domácí v defenzívě téměř nechybovali a směrem dopředu profitovali hlavně z dlouhých křížných přihrávek na rychlonohá křídla, zejména od levonohého Dominika Dvořáčka na Jana Ramerta. Šťastný den však měl i střelecky disponovaný Martin Čihánek. Na rozdíl od kolegy Jana Somberga se nedomnívám, že by byl duel, jakkoliv vyhrocený. Oba týmy kvůli zranění musely střídat dva své hráče, ale ani v jednom případě nešlo o bůhvíjak nepřiměřené, nebezpečné či dokonce úmyslné zákroky. Ty vyplynuly pouze ze zápalu pro hru. Nikdo z Koryčan, na rozdíl od soupeře, neměl ani žlutou kartu. Výhrady bych naopak měl k nepřijatelně vulgárním slovním výpadům vůči některým našim hráčům, které k mému velkému překvapení opakovaně zazněly od domácí střídačky a bezdůvodně pak i z úst předtím už napomínaného hráče s číslem 11 směrem k naší lavičce. Pokud bylo něco za hranou, tak jenom toto. I přesto Mladcové gratuluji k přesvědčivé výhře, byla naprosto zasloužená.