Kunovice 1:0 Koryčany (1:0)

31.03.2024

Branka: 45' Daniel Flek

Rozhodčí: Václav Mitáček (Halenkovice) - Milan Katrňák (Kudlovice) a Martin Tokoš (Strání)

ŽK: 2 : 2 (78' Adam Řiháček, 90' Radek Polách - 42' Alexandr Bujor, 88' Tomáš Ryška)

Rohy: 3 : 5

Diváci: 95

Foto: Libor Kopl, Slovácký denik


Sestava Kunovic: Lukáš Passler - Lukáš Krček, Petr Kaňovský, David Vagdal (46' Adam Řiháček), Tibor Horáček "C" - Jiří Perůtka - Jan Zámečník, Rudolf Obal ml. (79' Filip Mandinec), Radek Polách, Lukáš Basovník (46' Lukáš Králík) - Daniel Flek. Připraveni: Jan Soviš a Petr Gajdošík. Trenér: Jiří Vojtěšek.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Roman Sedlář, Patrik Frank, Karel Věžník, Jindřich Slavíček - Tomáš Reška, Jaroslav Tesař "C" - Tomáš Ryška, Petr Posolda, Jakub Eremiáš - Filip Hanák (23' Alexandr Bujor). Připraveni: Karel Koval a Jan Věžník. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Hrát venku v neděli ráno jen pár hodin po přechodu na letní čas mohlo být ošidné. I kvůli tomu jsme náš páteční sváteční trénink absolvovali rovněž dopoledne. Sotva týden po chutném nivnickém soustu jsme totiž ani k říčce Olšavě nechtěli cestovat jen na ryby. Celé to však, a nejenom nám, už v předstihu pokazil šeredně prašný vichr, který půl Evropy už skoro týden bičuje až odkudsi z Libyjské pouště. Nás navíc při rozcvičení těsně před výkopem nečekaně postihlo i svalové zranění kapitána Jana Věžníka, na jehož téměř předplaceném postu krajního obránce narychlo nastoupil Roman Sedlář. Nutno podotknout, že to zvládl dobře. Ani domácí favorit ale nebyl komplet. Trenér Jiří Vojtěšek přitom zřejmě nejvíc postrádal svoji hračičku Pavla Šmatelku vyloučeného v Dolněmčí. Naši pozornost jsme proto spíš upřeli na ostříleného exligistu Jiřího Peroutku, podcenit jsme však nemohli ani teprve patnáctiletý talent Rudolfa Obala II., bezesporu skvěle vybaveného i atletickými geny svého zatím věhlasnějšího otce Rudolfa I. Od úvodního hvizdu sudího Václava Mitáčka bylo jasné, kdo bude na kunovickém letišti pánem. Kumšt a snaha většiny z dvaadvaceti aktérů se totiž v duelu proti jen stěží předvídatelným větrným poryvům soustavně dujícím nad tvrdým a udusaným mlatem plným hrubého štěrku a s minimem zelené hmoty záhy ukázaly být jako nedostatečné. Není ani divu, že samotný fotbal v těchto podmínkách plakal. Zdařilých, či jen trochu pohledných akcí bylo poskrovnu. Do vedení jsme překvapivě mohli jít hned ve 4' my poté, co se po přesné diagonále Petra Posoldy z levé strany do šestnáctky soupeře skvěle propasíroval Jakub Eremiáš a zpětnou přihrávkou našel kousek za malým vápnem volného Jaroslava Tesaře. Jeho rána však trefila jen spoluhráče Filipa Hanáka, jehož navíc domácí obrana stačila vystavit do ofsajdu. Škoda, neboť další tak velkou šanci jsme už potom neměli. Posléze pohotově zpoza oblouku vápna vypálil Tomáš Reška, scházel tak metr. Naše situace se následně zkomplikovala ještě víc, neboť už po dvaceti minutách musel odstoupit i útočník Filip Hanák, jehož koleno ani rok od operace není fit. Přesto jsme ve 36' byli znovu blízko gólu, precizně zahraný balón z rohového kopu Petra Posoldy však prosvistěl celým brankovištěm a ke vzdálenější tyči dobíhající Roman Sedlář už na něj nedosáhl. Domácí si v první půli v podstatě nic kloudného nevytvořili a ke gólu, který byl nakonec jediným a rozhodujícím, jsme jim sami pomohli vlastní nešikovností a nedůsledností. Po hloupé ztrátě míče ještě na vlastní půlce Kunovice polacinu získaly výhodu autového vhazování, z něhož Lukáš Krček míč nacentroval před naši bránu a obrovitý žolík Daniel Flek jej u bližší tyče usměrnil do sítě - 1 : 0! Zbytečný gól do šaten pár sekund před vypršením řádné hrací doby...

Po změne stran jsme se proti větru už prosazovali méně, ale ani domácí v opačném garde si s jeho podporou nevěděli rady a spousta balónů skončila v zámezí. V 58' měl na placírce gólovou pojistku Rudolf Obal, ale promáchl. Nám svitla jiskřička naděje po brilantním slalomu Jakuba Eremiáše až do velkého vápna, v němž však brzy narazil na houšť těl a uvízl na mělčině. My to i přes zhoršenou viditelnost viděli na penaltu, ale jasno nemáme ani po zhlédnutí videa. Sudí to však měl jako na podnose a podezírat jej z postranních umyslů nechceme. Proč taky? Po vyrovnání volala i naše další příležitost v 74', kdy mladý domácí gólman Lukáš Passler nezkrotil dlouhý nákop Patrika Franka z trestňáku z naší půlky, před dotírajícím Alexandrem Bujorem však své zaváhání rychle napravil. V 71' po jinak férovém střetu s Romanem Sedlářem s grimasou na hony vzdálené úsměvu zamířil k lavičkám mladík Rudolf Obal a krátce po něm s krvavým šrámem na čele i náš bek Jindřich Slavíček. Ten se však s obvázanou hlavou na hřiště ještě vrátil a zápas obětavě dohrál. V samém závěru mohli svou výhru domácí ještě zpečetit, ale jarní posila z Brodu Jan Zámečník s tutovkou naložila tragicky a patrně nejlepšího z Kunovjanů Tibora Horáčka bravurně vychytal Lukáš Rotter. Těsná porážka nás mrzí i štve zároveň, vyhrát si, ve vší úctě, nezasloužil nikdo. Znovu jsme se tak bohužel ocitli tam, kde jsme ještě nedávno byli...

Foto: Libor Kopl, Slovácký denik

Příště doma hostíme hlavního aspiranta na postup - zálohu SK Hanácká Slavia Kroměříž. Srdečně vás na derby zveme, ovšem pozor, hraje se již v sobotu 6. dubna od 15:30.

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan