10.04.2022

Branky: 20' a 68' Rostislav Gejdoš.

Sestava: L. Rotter - J. Věžník (K), M. Budík, J. Tesař, O. Daniel, R. Gejdoš, M. Richvalský, R. Liška, Z. Lysko - 57' A. Vrtal - 90' K. Koval, F. Tomaštík, K. Věžník

Petr Chaloupka, trenér Kunovic:

"Přestože jsem naše hráče nabádal, že Koryčany budou hrát zezadu, nakopávané balony a hrát důrazně, což se potvrdilo, tak jsme se úplně přizpůsobili hře hostí. Místo toho, abychom hráli po zemi a v pohybu, tak jsme jen nakopávali balóny dopředu. V prvním poločase jsme si vytvořili šance ze standardních situací, ale bohužel bez gólového efektu. Hosté z jednoho nakopnutého balónu dali vedoucí gól, když při odkopu uklouzl náš obránce. My jsme naši hru praktikovali jenom posledních deset minut prvního poločasu. Druhá půle začala zraněním kapitána Kříže. I bez něj jsme se snažili o vyrovnání, ale místo toho jsme dostali druhý gól, kdy náš obránce nepokryl hostujícího hráče. Dnes jsem postrádal to, co jsme chtěli hrát, v pohybu, aktivitě a hře po křídelních prostorech. Bohužel nic z toho jsme nepředvedli. Mohli jsme se na Koryčany dotáhnout bodově a být před těžkými zápasy v relativně v klidnější situaci, ale myslím si, že soupeři, co nás čekají, tak jsou pro nás hratelnější než poslední soupeř. Jinak kvůli zdravotním problémům se mně chvilku před zápasem omluvili Ondica, Žáček a Trefilík, fit nebyl ani Šašinka, kterého jsem nechal na lavičce."

Karel Rotter, trenér Koryčan:

"Zase jsme měli starosti se složením základní sestavy, protože nám po minulém týdnu kvůli poraněnému kolenu vypadl Hanák a připojil se k němu i Dominik Kaňa. Na střídačce jsme měli akorát náhradního gólmana a Vrtala. Prvních třicet minut bylo vyrovnaných. My jsme se ujali vedení gólem výborně hrajícího Gejdoše, který se trefil po pasu Tesaře. Domácí měli hned na to stoprocentní šanci, ale vychytal je dnes vynikající gólman Lukáš Rotter. Kunovice nás na konci první půle zatlačil. Měli tam spoustu nákopů, standardek a několik rohů, hlavně díky skvělému brankáři a pozorné obraně jsme to však přežili a do kabin šli za stavu 1:0. Soupeř si vytvořil tlak a několik slibných šancí i po změně stran, opět nás ale podržel výtečný Rotter. V 68. minutě se nám podařilo vedení navýšit, když se hlavou trefil opět Gejdoš. Ve druhé půlce jsme hráli ze zabezpečené obrany a hrozili z brejků. Žádná akce ani šance se už však neujala. Jelikož se neprosadili ani domácí, bereme veledůležité tři body. Pochválit musím nejen sudí, kteří utkání odřídili férově, ale hlavně celý náš tým, který to zvládl na výbornou hlavně po taktické stránce. Těší mě, že jsme podruhé za sebou udrželi čisté konto."

Rozhodčí: Schnürmacher