Kroměříž B 6:1 Koryčany (3:1)

20.08.2023

Karel Heinz, trenér Kroměříže B: "Do utkání jsme vstoupili špatně a nezodpovědně, brzy jsme prohrávali 0:1. V prvních pěti minutách jsme udělali několik chyb v rozehrávce, soupeř jednu z nich zužitkoval a šel do vedení. Následně se ale kluci hecli a během dvacet minut výsledek otočili na 3:1, tak skončil i poločas. Po zbytek utkání jsme měli jasnou převahu, vedení ještě navýšili. Koryčany měly na střídání jenom dva hráče, v tom vedru to měly velmi složité, přesto po fyzické a běžecké stránce odehrály velmi dobrý zápas. Udělaly maximum pro to, aby nám to znepříjemnily. Soupeř se sice snažil, ale bylo to na něj moc. Jeho výkon ale oceňuji. My jsme měli k dispozici i šest hráčů širšího kádru prvního týmu, i díky nim jsme to v tom vedru zvládli dobře."

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan: "Do Kroměříže jsme rozhodně nejeli v roli favorita. Soupeř má jiné podmínky na přípravu hráčů, ale kluci to pojali celkem zodpovědně a hlavně v prvním poločase nám to fungovalo slušně. Je pravda, že jsme se dopouštěli individuálních chyb, po kterých jsme inkasovali laciné branky. Přitom začátek jsme měli skvělý, vedli jsme 1:0. Jan Věžník nejlépe zareagoval na standardku Posoldy a skóroval. Domácí ale brzy skóre vyrovnali a dál kombinovali, hráli rychle, v pohybu s míčem a taky měnili pozice. Tím nás dostávali do složitých situací, nicméně jsme tomu čelili docela dobře, byť jsme se dopouštěli velkých chyb, když jsme třeba místo odkopu přihráli soupeři na velké vápno nebo jsme včas nevystoupili a nechali domácího hráče projít až do vápna. Góly byly laciné, ale více než porážka mě rozlítil výkon hlavního rozhodčího Poláška. Nevím, z jakého důvodu připískával domácím, kteří to vůbec nepotřebovali. Už v prvním poločase neodpískal jasný pokutový kop na Rešku ani trestný kop po evidentním faulu na Eremiáše před domácí šestnáctkou. V závěru sudí odpustil soupeři další pokutový kop po faulu na Rešku, přitom po zákroku gólmana má od kolene po kotník krvavý šrám. Rozhodčí mi tvrdil, že penaltu neviděl, v tom případě by si měl koupit brýle. Nechápu, proč za stavu 4:1 nebo 5:1 takto znehodnotil utkání a nám pokazil i neděli. Přitom skóre nebylo rozhodující, věděli jsme, že v Kroměříži máme jenom malou šanci vyhrát. Opravdu nechápu, z jakého důvodu rozhodčí Polášek připískával domácím, kteří o to ani nestáli. Kroměříž vyhrála zcela zaslouženě, ale nevím, jestli jí takový výkon bude stačit k vítězství v soutěži. V kádru má samozřejmě kvalitní fotbalisty a jistě bude patřit ke špičce, ale na úplně nejvyšší stupínek ji nevidím. Tři góly jsme jí klidně mohli dát. Klukům chci i přes jednoznačnou prohru poděkovat za odvedený výkon. Rozhodně se nemáme za co stydět. Několikrát nás podržel brankář Rotter."

Branky: 77. a 89. Tomáš Fuksa, 6. Matěj Votava, 16. Vladyslav Mazuryk, 21. Matheus Goncalves, 48. Štěpán Heinz – 3. Jan Věžník.

Rozhodčí: Polášek.