Koryčany 5:2 Zborovice (1:1)

21.04.2024

Branky: 52', 57' a 58' Tomáš Ryška, 11' Jakub Eremiáš, 60' Petr Posolda - 10' Patrik Malošík, 63' Jan Krejčíř

Rozhodčí: Pavel Bartoň (Buchlovice) - Igor Ševčík (Staré Město), Jan Martinák (Tupesy)

ŽK: 0 : 0

Rohy: 7 : 1

Diváci: 128

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Roman Sedlář, Jaroslav Tesař "C", Patrik Frank, Alexandr Bujor (67' Matyáš Pintera) - Jan Maršál (70' Maxym Malosh), Tomáš Reška, Karel Věžník, Petr Posolda, Jakub Eremiáš - Tomáš Ryška. Připraven: Karel Koval.

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Sestava Zborovic: Jiří Kocourek - Lukáš Dubový, Martin Šumbera (85' Miroslav Slavík), Jaromír Štěpánek "C", David Prachař - Patrik Malošík (62' Vojtěch Klenovský), Dominik Bejdák, Lukáš Uhrinovský, Jan Krejčíř - Marek Štěpánek (85' Jiří Jenerál), Milan Frýdl (79' Martin Střelec).

Hrající asistent trenéra: Martin Střelec.

Vedoucí mužstva: Ivan Gröpl.

Před týdnem jsme se v Mladcové skoro usmažili, teď by se hodily i ušánky. Psa by ven nevyhnal! Amatérští fotbalisté jsou však zvyklí na ledaco a ani další z rozmarů aprílového počasí nakonec tolik nevadil. Spíš naopak! Hráči obou týmů se možná i kvůli obávám z hrozícího umrznutí rozparádili hned zkraje a už v 6' nám navzdory varování nalevo upláchl rychlonohý Jan Krejčíř. Naštěstí byl rychlý až moc a nebezpečná akce vyšuměla do ztracena. Už o pár minut později však do úprku z opačné strany nasadil i Patrik Malošík a ten už všem ukázal jen svá záda - 0 : 1! Odpověděli jsme do minuty. Jen krátký odkop hostující obrany Alexandr Bujor obratem vrátil k Jakubu Eremiášovi před sebou, ten si míč šikovně navedl až do palebné pozice kousek za velkým vápnem, aby pak krásným gólem i vyrovnal - 1 : 1! Naši očividnou snahu o výsledkový obrat však až do přestávky s obrovským přehledem eliminovala spolehlivá obrana hostů, v níž zejména ve vzduchu jak strážní věž dominoval jejich nestárnoucí kapitán Jaromír Štěpánek. Ten byl ve 30' také u zrodu další velké příležitosti Hanáků, když míč ze standardky od vlastní půlky posadil přesně na hlavu zkušeného Milana Frýdla, po jehož chytrém prodloužení jej pak Jan Krejčíř už už pasíroval do naší svatyně. Téměř jistému gólu ale obětavým zákrokem těsně před brankovou čárou zabránil náš stoper Jaroslav Tesař. Když ve 33' dělovka Romana Sedláře prosvištěla jen decimetry nad břevnem a ve 45' si pozorný Jiří Kocourek poradil i s tvrdou ránou Tomáše Rešky mířící k tyči, s nepříliš lichotivou plichtou se šlo i do šaten.

Po změně stran jsme chtěli hrát víc po zemi, a ejhle to zafungovalo... V 52' junior Jan Maršál dokázal i pod tlakem odcentrovat od rohového praporku, přetažený míč před bránu však z protější strany vrátil až Petr Posolda. Po sklepnutí Tomášem Reškou se tam o něj důrazný Tomáš Ryška s rozhozenou obranou soupeře nejdřív přetahoval, aby jej následně hlavou napasoval do břevna a nakonec, snad na čtvrtý pokus, čímsi i dotlačil do sítě - 2 : 1! Uběhlo sotva pět minut a Tomáš Reška svého jmenovce Ryšku zezadu parádně vyslal i do úniku středem a ten svůj nájezd efektně zakončil hokejovým blafákem - 3 : 1! Už po pár sekundách si Tomáš Ryška po skvělé kolmici Tomáše Rešky podobný únik zopakoval a svůj nevídaný hattrick během pouhých šesti minut završil i další chladnokrevnou kličkou nebohému brankáři - 4 : 1! Aby náhlé koryčanské euforie nebylo málo, po společném presinku Jana Maršála s Tomášem Ryškou vývojem zaskočená hostující obrana fatálně chybovala a Tomáš Ryška svůj zisk balónu pak korunoval i nezištnou přihrávkou Petru Posoldovi do tandemu. Ten musel sice na zem, ale na míč před odkrytou bránou přece jen dosáhl - 5 : 1! Vzápětí jsme na naší levé straně opět dost hloupě chybovali a tuto naši lehkovážnost střelou zpoza šestnáctky okamžitě potrestal matador Jan Krejčíř - 5 : 2! Škoda, zbytečně inkasovaný gól může za určitých okolností ještě sehrát roli. V závěrečné dvacetiminutovce mě ještě potěšilo, jakým způsobem se prezentovali oba naši patnáctiletí dorostenci Matyáš Pintera a Maxym Malosh. Spokojena však mohla být i o něco nabitější střídačka Zborovic, kterou postupně odlehčilo hned kompletní kvarteto vesměs odrostlejších borců v zářivě červené...

V pěti jarních utkáních jsme sice už uhráli více bodů než za celý podzim, naše ztráta však zůstává pořád značná.