Koryčany 3:5 Zborovice (2:3)

23.10.2022

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, se kterým jsme nemohli hrát otevřenou partii. My jsme museli hrát ze zajištěné obrany a na brejky. I když jsme docela poctivě bránili, stejně nás hosté přinutili k chybám, které potrestali. Nakonec jsme obdrželi pět branek a zaslouženě prohráli. Nám v zápase citelně scházel kanonýr Gejdoš. Kluci, co dneska nastoupili, to zvládli celkem slušně. Opravdu to odbojovali, nemám mužstvu co vytknout. Bohužel na tak kvalitního protivníka to nestačilo. Sice jsme krátce po změně stran snížili na 3:4 a snažili se ve zbytku druhé půle urvat alespoň bod, soupeř nám ale ke konci zasadil pátý úder a bylo po zápase. Zasloužená výhra hostů."

Radomír Barnet, trenér Zborovic: "Pro nás to bylo těžké utkání. Zápas jsme brali jako derby. Hráče jsem upozorňoval na to, že to proti poslednímu celku nebude vůbec jednoduché, že nás rozhodně nečeká žádný odevzdaný soupeř, což se taky potvrdilo. První poločas jsme neodehráli příliš dobře. Chtěl jsem, abychom hráli na polovině Koryčan, místo toho jsme profesorsky kombinovali na vlastní půlce. Bylo tam hodně zpětných přihrávek dozadu, což vyprovokovalo soupeře k důraznému presování. Domácí postupem času zjistili, že s námi jde hrát, My jsme vzadu hodně chybovali, hlavně při defenzivní činnosti jsme byli málo důrazní. Nepodchytili jsme hodně dlouhých míčů. I když jsme se ujali vedení, soupeř z brejku srovnal na 1:1. Pak jsme dvěma brankami během krátké doby domácím odskočili na 3:1, ale v obraně jsme dál měli velká okýnka. Takto dál bránit nejde! Hrajeme spíš pozičně a soupeřům necháváme až příliš mnoho prostoru, což se mi moc nelíbí. Taky nám chybí lepší pohyb, větší aktivita. Koryčany na konci první půle snížily na 3:2 a pořád byly ve hře. I když domácím chyběli nějací hráči, furt byli aktivní a snažili se. Opravdu podali dobrý a statečný výkon. Byli ostří, někdy až moc, tak to ale v derby bývá. Nám se naštěstí podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a závěr jsme v klidu dohráli. Z obranné fáze jsem ale zklamaný. Očekával bych lepší pohyb, větší dominanci na míči."

Branky: 29. Karel Věžník, 40. Dominik Kaňa, 50. Dominik Rotter - 30., 32. a 58. Ondřej Slaměník, 22. Richard Jičínský, 81. Jan Macák.

Rozhodčí: Polášek.