Koryčany 3:3 Nivnice (3:1)

16.04.2023

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Po prvním poločase jsme vedli 3:1, přesto jsme nedokázali utkání dotáhnout k vítězství. Začátek nebyl od nás dobrý, brzy jsme prohrávali, ale ještě do přestávky jsme dokázali výsledek otočit. Dvakrát se trefil Eremiáš, jednou Posolda. Další tři příležitosti, které zaváněly brankou, jsme bohužel neproměnili. Druhý poločas jsme začali špatně. Nemohli jsme se dostat do tempa, do hry. Dokonce jsme po naší standardní situace dostali lacinou branku, když soupeř z brejku snížil na 3:2, což byl za mě zlomový okamžik zápasu. Od té chvíle nás Nivnice začala přehrávat, tlačit nás. Odměnou jim za to byla vyrovnávací branka z penalty. Je škoda, že jsme takto výborně rozehrané utkání prohospodařili. Doma jsme chtěli konečně vyhrát. Na druhé straně Nivnice si bod zasloužila. Chyběli nám Farmačka a Šnajdr."

Miroslav Ondrůšek, trenér Nivnice: "Utkání mělo dva rozdílné poločasy. My jsme sice do zápasu dobře vstoupili a dali hned v úvodu gól na 1:0, ale po tom, co se dělo, jsem nechápal. Nechali jsme si jednoduše dát tři laciné banky, z toho jednu ze standardky. Přitom domácí jenom nakopávali vysoké míče dopředu, bohužel vzadu jsme to nezvládli ubránit. V kabině jsme si k tomu něco řekli, byla celkem bouřka, takže jsem byl rád, že si to kluci vzali k srdci. Druhý poločas byl diametrálně odlišný od toho prvního. Začali jsme hrát, zlepšili pohyb, zvýšili důraz. Z brejku a penalty jsme snížili na 3:2 a z penalty Straňákem výsledek zaslouženě srovnali. Myslím si, že jsme sahali i po třech bodech, ale poslední dvě šance jsme nezvládli. Zase jsme měli problémy se sestavou, ke všem zraněným a nemocným se přidal i Bumbalík. Někteří kluci to odehráli se sebezapřením. Musím je pochválit za to, jak zvládli druhý poločas, který odbojovali, odmakali. Zaslouženě si vezeme domů alespoň bod."

Branky: 16. a 32. Jakub Eremiáš, 11. Petr Posolda - 7. Kryštof Dubský, 60. Tomáš Kelíšek, 77. Radim Straňák z penalty.

Rozhodčí: Ševčík