Koryčany 2:5 Těšnovice (1:1)

25.09.2022

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Do Koryčan přijel těžký soupeř, který nám hned v úvodu po centru vstřelil gól hlavou. My jsme skóre vyrovnali střelou Tesaře asi ze třiceti metrů. Těsně před koncem poločasu jsme mohli jít do vedení, když se Posolda ocitl sám před gólmanem, ale nevyřešil to optimálně. O zápasu rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme za pět minut dvakrát inkasovali. Hosté pak přidali čtvrtý gól, nám se podařilo výsledek zkorigovat Gejdošem, jenž se prosadil po samostatném úniku, ale Těšnovice v závěru přidaly pátý gól. Sportovně musím uznat, že soupeř byl lepší, vítězství si zasloužil. V čele tabulky nejsou omylem. Jinak to byl poklidný zápas. Nám chyběli Prachař se Šnajdrem."

Petr Suchánek, kondiční trenér Těšnovic: "Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře a poměrně rychle dali první gól. Následně se nám dařilo, herně jsme asi do pětatřicáté minuty byli lepším týmem. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme ale ještě neproměnili. Před přestávkou jsme si bohužel nechali dát celkem hloupý gól z dálky. Míč před gólmanem sklouzl, ale chyba byla, že jsme střílejícího domácího hráče nedostoupili. Koryčany vstřelená branka nakopla a až do poločasu to bylo víceméně vyrovnané. V kabině jsme si to vyříkali a šli do druhé půle s tím, abychom hráli více kombinačně a po zemi přes střed hřiště, kde máme sílu. Po přestávce nám to celkem sedlo. Brzy jsme dali gól na 2:1 a celou druhou půli měli pod kontrolo. Sice jsme po individuální chybě v obraně, když se naši hráči nedomluvili, dostali druhý gól, ale vzápětí jsme přidali pátou branku. Domácí pak měli ještě jednu velkou šanci, kterou vychytal gólman Zavadil. Vyzdvihnout musím akorát třígólového střelce Janoštíka. Jinak celý tým bojoval, zasloužené tři body."

Branky: 22. Jaroslav Tesař, 77. Rostislav Gejdoš - 9., 47. a 72. Radek Janoštík, 55. Tomáš Mrázek, 84. Karel Majkrič.

Rozhodčí: Štěpánek.