Koryčany 2:4 Buchlovice (2:2)

10.09.2022

Karel Rotter, trenér Koryčan: "V Koryčanech byly hody, takže jsme doma chtěli samozřejmě vyhrát, čemuž nasvědčoval i začátek, kdy jsme po dvou přesných zásazích Gejdoše vedli 2:0. Pak jsme měli stoprocentní šanci Farmačkou, který z malého vápna poslal hlavou míč nad branku. Pak jsme ale přestali nepochopitelně hrát a soupeři darovali dvě hodně laciné branky a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Druhá půle byla vyrovnaná, ale srazily nás další dvě laciné branky. Hlavně kvůli nim si soupeř odváží výhru 4:2. Je k zamyšlení, jak moc byly Buchlovice efektivní, když ze čtyř střel na naši branku dali čtyři góly. Naopak my se na gól neskutečně nadřeme, což nás ale sráží delší dobu. A taky dostáváme neuvěřitelné branky jako nějací žáčci. Jsem velmi zklamaný. Z šesti zápasů jsme hned čtyři hráli doma a máme jenom tři body a hrozivé skóre. Jelikož mi záleží na fotbale v Koryčanech, na pondělní schůzi výboru nabídnu svoji rezignaci. Jestli by to mělo pomoct mančaftu, nemám s tím žádný problém. Současný stav mě deprimuje, je to hrozný vysavač energie. Jsme v křeči, krize se prohlubuje. Mužstvo si po porážkách nevěří. Přijde mi, že je to čím dál horší. Nechápu, jak jsme mohli vyhraný zápas takto prohospodařit a darovat hostům tři body. Bohužel nás ani gólman nějak zvlášť nepodržel."

René Krystýnek, asistent trenéra Buchlovic: "Pro nás to jsou krásné tři body po parádním obratu. Hráče jsme před zápasem upozorňovali na nejlepšího domácího hráče Rosťu Gejdoše a přesto jsme po jeho dvou gólech prohrávali 0:2. Věděli jsme, že nesmíme zaspat začátek. V úvodu jsme měli šanci, kdy Kuba Kořínek potáhl míč po levé straně, dal Belantovi pod sebe na vápno a ten se trefil přímo gólmanovi do rukou. Pak začal úřadovat zmiňovaný Gejdoš. Před jeho prvním gólem byla chyba na kraji hřiště, když jsme propadli po autu. Druhá branka Koryčan padla po naší chybě ve střed hřiště, kde jsme ztratili balon a Gejdoš z protiútoku švihl míč křížně k levé tyči. Za nepříznivého stavu jsme se s Davidem Křivou dohodli, že půjde z útku do zálohy, což nám pomohlo. Hra najednou vypadala úplně jinak. Prostě jsme s tím potřebovali něco udělat a tento tah nám vyšel. Po závaru i díky teči Lukeštík snížil na 1:2, následně si Belant s Křivou vyměnili míč a David střelou z dvaceti metrů srovnal na 2:2. Myslím, že kdyby se hrálo ještě o něco déle, tak jsme výsledek otočili již v poločase. Koryčany si ale po změně stran vytvořily první šance a kdyby dali gól, kdoví, jak se se zápas vyvíjel. Postupem času jsme ale začali domácí fyzicky přehrávat. Obrat zařídil Lukeštík po pasu od Belanta. V závěru šanci soupeře zmařil brankář Valeš, který vytáhl skvělý zákrok. Pojistku přidal Dacid Křiva, který dostal balon k lajně, obešel hráče a střelou k tyči upravil na konečných 4:2. Koryčany se na konci nadechovaly k náporu, ale naše obrana to ustála. Vyhráli jsme zaslouženě. Dneska znovu sklapla známá Csaplárova past. Utkání jsme zvládli, i když nám chyběl nejlepší střelec Tomáš David a krajní obránce Pavel Kunc. Všechny nás překvapil výkon Roberta Lukeštíka na kraji zálohy. Neskutečně bojoval, dřel."

Branky: 10. a 37. Rostislav Gejdoš - 41. a 52. Robert Lukeštík, 43. a 79. David Křiva.

Rozhodčí: Zicháček.

Diváci: 120.

Zdroj: https://kromerizsky.denik.cz/fotbal-kraj/i-a-trida-sk-b-sumice-zdolaly-hluk-a-slavi-prvni-vyhru-hoste-citi-krivdu-2022091.html?login=1&cast=5