Koryčany 2:3 Nedašov (1:1)

08.06.2024

Branky: 44' Filip Hanák, 78' Jindřich Slavíček - 34' a 65' Daniel Šenkeřík, 57' Jiří Marek

Rozhodčí: David Večeřa (Topolná) - Jiří Němec (Kunovice) a Denis Fridrich (UH-Jarošov)

ŽK: 0 : 0

Rohy: 6 : 4

Diváci: 77

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Petr Prokeš, Jaroslav Tesař, Patrik Frank, Matyáš Pintera - Karel Věžník - Jindřich Slavíček, Tomáš Reška "C", Čestmír Kučera (83' Karel Koval), Jakub Eremiáš - Filip Hanák.

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Sestava Nedašova: David Solař - Marek Kolínek, Hosef Pagáč, Josef Fojtík "C", Martin Holba - Petr Holba, Jiří Marek, Josef Kolínek, Daniel Šenkeřík - Petr Novák, Tomáš Kalík (78' Adam Holba).

Trenér: Tomáš Kolínek.

Vedoucí mužstva: Ladislav Šenkeřík.

S A-třídou i před hrstkou nejvěrnějších příznivců, které svými hlasivkami a vtipnými chorály vydatně podpořila i skupinka mladíků odkudsi, jsme se chtěli rozloučit se ctí. Pomýšlet ale přímo na výhru pouze ve dvanácti a s tolika pochroumanými hráči, včetně dvou dorostenců v základní sestavě, se však reálné moc nejevilo. Vždyť ani soupeř ze vzdáleného Valašska nevážil dlouhou štreku napříč celým krajem jen kvůli poznávání přírodních krás Chřibů, nýbrž si přijel pro body, kterých z venku dosud pobral jen pár. I v úmorném vedru se kupodivu hrál svižný a otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Tu největší už ve 3' svým povedeným průnikem až k malému vápnu a ideální zpětnou přihrávkou vypracoval Jakub Eremiáš, dorostenec Čestmír Kučera v dobrém postavení však místo placírky zvolil šajtli a bránu z pěti kroků minul. Hosté odpověděli už brzy a ze závaru v našem brankovišti trefili tyč. Vzápětí si potlesk vděčného publika vysloužila naše přímočará akce a pumelice Filipa Hanáka z dálky, kterou hostující gólman David Solař tak tak vytěsnil na roh. Ve 12' jen kousek scházel, aby k tyči nezapadla prudká hlavička Karla Věžníka, jehož přesným centrem zprava našel Jindřich Slavíček. Ve 24' se středem hřiště až nečekaně snadno před našeho brankáře Lukáše Rottera dostal Tomáš Kalík, překopl však i ochrannou síť. Když ve 33' Filip Hanák krásný centr Tomáše Rešky hlavou zakončil pouze do břevna a brankář Solař poté lapil i následnou hlavičku Čestmíra Kučery, netušili jsme, že tím bezděky znovu oprášíme i platnost okřídleného "nedáš, dostaneš". Hosté totiž svůj protiútok do naší obnažené obrany zužitkovali daleko líp než my a technickou střelou Davida Šenkeříka šli do vedení - 0 : 1! Srovnat mohl už po dvou minutách bojovník Karel Věžník, jenž skrz pokutové území hostů vyšil hned několik arabských ornamentů, ve finále jej ale zradila levačka. Ve 44' si však na skvělou kolmici Tomáše Rešky za obranu naběhl Filip Hanák a z hranice velkého vápna už gólmana propálil - 1 : 1!I

Vzhledem ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu hned několika hráčů jsme ve druhé půli chtěli být vzadu ještě obezřetnější, ovšem během úvodních dvaceti minut nás hosté i tak šeredně vyškolili. V 57' se nám nepovedl rohový kop a zpočátku nenápadný brejk nakonec pohodlně dohrál Jiří Marek - 1 : 2! V 65' pak lacinou ztrátu míče v poli po vlastním autovém vhazovaní svým druhým gólem bleskově ztrestal nejlepší z týmu hostů David Šenkeřík - 1 : 3! Nezabalili jsme to ale a až do konce usilovali aspoň o remízu. Výborně zahranou standardku Jaroslava Tesaře ovšem smolař utkání Tomáš Reška hlavou zakončil jen do náruče připraveného brankáře a mezi tyče se pak nevešla ani přízemní střela Filipa Hanáka, ze strany pronikajícího už z posledních sil. V 77' se po Jaroslavu Tesařovi až téměř před branku Nedašova parádně proháčkoval i Tomáš Reška, gólovou radost ke svým třicátinám mu však pozorný Solař nedopřál ani tentokrát. Tu nám všem alespoň částečně už o minutu později svým premiérovým gólem v dresu Koryčan způsobil se zatejpovanými žebry hrající Jindřich Slavíček, který chytře zahraný trestňák Tomáše Rešky z prvního doteku pohotově usměrnil do šibenice - 3 : 2! Přestože jsme po boji vyšli naprázdno, musím všem, kteří v tomto fyzicky náročném utkání nastoupili, za enormní úsilí i obětavost poděkovat. Plichta by možná byla spravedlivější, ale Valaši byli o něco efektivnější i šťastnější. Korektním přístupem to však oba týmy usnadnili i rozhodčím, jež se zcela obešli bez karet. O drobné extempore se tak v závěru postaral jen náš střídající veterán Karel Koval, jehož do ruda rozpálil zbytečný šťouchanec o generaci mladšího protihráče. Hlavní arbitr David Večeřa to celé však zpacifikoval okamžitě. Oceňuji, že jakkoli je náš sestup už smutnou realitou, tak domácí rozlúčka s vyšší krajskou soutěží zásluhou všech aktérů, včetně přítomných diváků, proběhla až v nečekaně poklidné a pozitivní atmosféře.

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan

Tomáš Kolínek, trenér Nedašova: "Jsme rádi, že jsme venku uspěli a vyhráli. Po minulém týdnu, kdy byl kolem našeho klubu u týmu menší humbuk, jsme rádi, že se utkání v Koryčanech odehrálo ve velice přátelské atmosféře. Musím pochválit domácí fanoušky, kteří prý běžně nepovzbuzují, ale tentokrát skandovali celý zápas. Mrzí mě, že právě Koryčany sestupují do nižší soutěže. Mají hezké kabiny i hřiště, je to sympatický mančaft. My jsme byli herně o něco lepší, proměnili tři šance. V první půli jsme šli do vedení, soupeř před přestávkou skóre vyrovnal. Ve druhé půli jsme odskočili na 3:1. Koryčany to nezabalily, závěr kontaktní brankou zdramatizovaly. I když si domácí vytvořili ještě nějaké další šance, utkání jsme měli celkem pod kontrolou. I když jsme měli pouze jednoho hráče na střídání, zvládli jsme to slušně. Skončíme nejhůře osmí, což není vůbec špatné. Pochválit musím Šenkeříka, který dal dva góly, slušně si vedli i další kluci. Využili jsme velký prostor, na větším hřišti se nám poměrně dařilo. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to."