Koryčany 2:1 Zlechov (2:1)

05.06.2022

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Celé utkání rozhodl první poločas. My jsme měli skvělý vstup do utkání a po deseti minutách vedli 2:0. Nejprve se asi z pětadvaceti metrů trefil Gejdoš, který měl prsty i ve druhé brance, když dával balon pod sebe a Tomáštík dorážel do prázdné brány. Hosty, kteří hrozili pouze ze standardních situací, jsme k ničemu nepustili. Výjimkou byla kontaktní branka z malého vápna hlavou. Ve druhé půlce se hrálo hlavně mezi šestnáctkami. K vidění bylo hodně soubojů, ani jeden z týmů si nějakou vyloženou šanci nevypracoval. Hra byla rozkouskovaná nedovolenými zákroky. My bereme důležité tři body, konečně máme klid a jistou záchranu soutěže. Závěr utkání jsme si zkomplikovali červenou kartou, kterou obdržel Tesař za zbytečný faul. Nemohl zasáhnout míč, a přesto sundal protihráče. Hosté ze závěrečného náporu nic nevytěžili. Poslední minuty jsme zvládli a zaslouženě vyhráli. Poslední dvě utkání můžeme odehrát bez nějakého tlaku. Nyní se musíme zaměřit na přestupové období, posílit a rozšířit kádr."

Pavel Cigoš, trenér Zlechova: "Zápas nechci vůbec hodnotit. Řeknu jen, že utkání rozhodlo prvních deset minut, ve kterých jsme inkasovali dvě branky, a to bylo ze strany Koryčan vše. My jsme si ve zbytku utkání vytvořili územní převahu, tlak, ale zase jsme doplatili na neproměněné šance. Taky nám sudí upřel jasnou penaltu. Důvod, proč ji nepískl, nikdo nezná. Přitom všichni faul viděli."

Branky: 5. Rostislav Gejdoš, 10. Filip Tomáštík - 26. Jakub Šmatelka

Rozhodčí: Kotačka

Červená karta: 83. Tesař (Koryčany)