Koryčany 2:1 Kunovice (0:1)

29.04.2023

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Začátek se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, když jsme si v 11. minutě po centru ze strany dali Janem Věžníkem vlastní gól. Jinak první půle byla vyrovnaná. Hosté si vypracovali ještě jednu šanci, když jejich hráč hlavičkoval zblízka do tyče, naši velkou příležitost zase zneškodnil hostující gólman. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a byli lepším týmem. Odměnou nám bylo otočení utkání na 2:1. Nejprve se trefil z trestného kopu Kaňa a obrat zařídil Petr Posolda, jenž se trefil krásně pravačkou. Jinak druhý poločas byl poměrně vyhrocený. Hosté se více než hře věnovali rozhodčímu, my jsme si ale tři body za druhou půli zasloužili. Jsem rád, že jsme konečně prolomili čekání na domácí výhru a po dvou remízách vyhráli. U nás panuje spokojenost. V Koryčanech je zábava, takže kluci mohou výhru náležitě oslavit. Chyběl nám Prachař se Šnajdrem. Pro nás jsou to zlaté tři body."

Jiří Vojtěšek, trenér Kunovic: "Jsme hodně zklamaní. Je to pro nás další zbytečná ztráta. V Koryčanech jsme si nezasloužili prohrát. I v té okleštěné sestavě, ve které jsme nastoupili, jsme měli po prvním poločase vést 2:0 nebo 3:0. Hráli jsme opravdu dobře, zápas měli dobře rozehraný. Pomohl nám vlastní gól soupeře, další šance už jsme ale neproměnili. Novosad po centru hlavičkoval jenom do tyčky. Kdybychom odskočili na 2:0, bylo by to pro soupeře těžké. Ani ve druhém poločase jsme nehráli nijak zvlášť špatně. Bohužel jsme udělali dvě chyby, které domácí potrestali. Chyběli nám Perůtka s Mandincem, Flek střídal o poločase a Kundrt přijel z Opavy, kde byl s dorostem Slovácka, až na druhý poločas. Kluci, kteří místo nich zaskočili, je ale nahradili. V absencích vyloženě problém nebyl."

Branky: 69. Dominik Kaňa, 83. Petr Posolda - 12. Jan Věžník vlastní.

Rozhodčí: Horváth.