Koryčany 1:3 Bojkovice (0:0)

09.09.2023

Branky: 49' Tomáš Reška - 54' a 87' Filip Kalík, 93' Petr Gago

Rozhodčí: Karel Mičkal (Vidče) - Radim Zubek, René Vymazal

ŽK: 2 : 4 (70' Jakub Eremiáš, 78' Jaroslav Tesař - 58' Tomáš Gorčík, 79' a 82' Marian Varga, 87' Daniel Vacula)

ČK: 0 : 1 (72' Marian Varga)

Diváci: 120

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Tomáš Ryška, Jan Věžník "C", Karel Věžník, Alexandr Bujor - Jan Veselý, Jaroslav Tesař, Tomáš Reška, Roman Sedlář, Jakub Eremiáš - Marek Stupňánek (69' Radek Šnajdr) . Připraveni: Karel Koval a Lukáš Machala. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Drahoslav Rotter.

Sestava Bojkovic: Filip Urbánek - Adam Kalina, Martin Jančařík, Marian Varga, David Křižka - Vít Dolina "C" (90' Michal Vrba), Jan Gago, Tomáš Gorčík, Filip Kalík, Vojtěch Dolina (73' Petr Gago) - Adam Kundrata (46' Daniel Vacula). Trenér: Martin Kolář. Vedoucí mužstva: Jaroslav Kopper.

Akutně už potřebujeme bodovat a doma na tradiční Koryčanskou pouť jsme si na Bojkovice věřili. Náš záměr však opět hatila absence jedné z opor, tentokrát Petra Posoldy. Krom toho soupeř z Kopanic disponuje kvalitním a stabilizovaným kádrem, jemuž nový trenér Martin Kolář očividně vtiskl i žádoucí řád. Dobrou formu potvrdil už proti Zborovicím, které na jejich půdě porazil 3 : 1... Úvodní dějství ale nějak závratnou podívanou nepřineslo. Hosté se snažili o kombinaci, v naší hře převažovaly spíše jen nákopy. V obou případech bez většího efektu a také bez šancí. Na žárem babího léta dost proschlém trávníku to drhlo. Bojkovice tak hrozily jen z rohových kopů a z naší strany snad nejvíc zaujal dalekonosný pozdrav Jana Věžníka zrovna odlétajícím vlaštovkám a zatím jen zastřelovací rány Tomáše Rešky, s nimiž si však, až na jednu, zkušený Filip Urbánek v bráně bez potíží poradil. K oživení došlo už krátce po změně stran. Vyšel nám rychlý ptotiútok přes Marka Stupňánka, v jehož závěru si Tomáš Reška pohrál na hranici šestnáctky i se dvěma obránci a trvdou přízemní střelou k tyči nás poslal do vedení - 1 : 0! Naše opojení však netrvalo ani pět minut. V 54' si na Dolinův rohový kop zleva u bližší tyče naskočil nikým nehlídaný Filip Kalík a hlavou se pohodlně trefil do horního růžku - 1 : 1! A mohlo být hůř... Jen chvíli poté totiž Lukáš Rotter bravurním skokem pod nohy vychytal Vojtěcha Dolinu. Dalších dvacet minut se hra opět zklidnila a nic zvláštního se neudálo, což ale nadmíru vynahradila hektická poslední čtvrthodina. Nejdřív měl druhý gól na kopačce znovu Tomáš Reška, míč se ale kolem tyče mihl jen zvenčí. Po něm se až do velkého vápna parádně proháčkoval Jakub Eremiáš, z dobré pozice však zvolil přihrávku na ještě lépe postaveného Jana Veselého, jenž však odmítl být slavným. Vzápětí Lukáš Rotter zmařil další velkou příležitost hostujícího celku, do níž Víta Dolinu chytrou uličkou vyslal matador Daniel Vacula. V 82' se ze hřiště hodně nerad odporoučel věčně ubrblaný stoper Marian Varga, jenž tři minuty po první žluté za řeči vyfasoval i druhou, když takticky zatáhl za brzdu při slibném přečíslení Jakuba Eremiáše v tandemu ve dvou na jednoho. Přesilovkou se nám naskytla velká šance dosáhnout poprvé v sezóně i na tři body. Bohužel nakonec nemáme žádný... V 87' nás po asi už dvanáctém rohovém kopu soupeř i v deseti nečekaně dostal pod tlak a série našich chyb a špatných odkopů vyústila v přetažený centr, na který si opět naběhl vytahlý mladík Filip Kalík, aby přesnou hlavičkou ze strany do protisměru brankáře vyrovnaný duel fakticky rozhodl - 1 : 2! Úctyhodný počin teprve 18tiletého borce! Zkusili jsme ještě aspoň srovnat, ale Tomáš Reška podobné jako před ním ani Roman Sedlář už golově neuspěli. Naopak nenadálou radost hostů ve třetí nastavené minutě utaženou střelou k tyči ještě zpečetil střídající žolík Petr Gago - 1 : 3! Přestože jsme už počtvrté z pěti dosavadních utkání průběžně vedli, ke kýžené výhře to zatím nevedlo. Nezbývá, než se naše zbytečné bodové ztráty z domácího hřiště pokusit nahradit už v nejbližších třech zápasech venku.