Koryčany 1:0 Újezdec (1 : 0)

25.05.2024

Branka: 17' Čestmír Kučera

Rozhodčí: Jan Martinák (Tupesy) - Martin Zelený (Babice) a David Večeřa (Topolná)

ŽK: 1 : 4 (67' Tomáš Reška - 49' Jiří Pochylý, 57' Tomáš Smejkal, 60' Patrik Indra, 65' Martin Vystrčil)

Rohy: 3 : 8

Diváci: 87

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Petr Prokeš, Patrik Frank (90' Maxym Malosh), Karel Věžník, Jindřich Slavíček - Jaroslav Tesař, Tomáš Reška "C", Petr Posolda, Jakub Eremiáš - Filip Hanák, Čestmír Kučera (81' Vojtěch Sobotka). Připraven: Karel Koval. 

Trenér: Jaroslav Hastík. 

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Sestava Újezdce: Jiří Pochylý - Patrik Indra, Tomáš Smejkal, Martin Šmíd "C", Miroslav Kobzinek (5' Viktor Kostiha, 46' Dominik Pěnička) - Vít Mikliš, Jan Solařík, Šimon Moravanský, Michal Kundrata - Martin Vystrčil, Tomáš Sláma (73' Roman Vacula). Připraven: Patrik Kusák. 

Trenér: Jiří Vystrčil. 

Vedoucí mužstva: Radek Červenka.

V kulisách doznívající hokejové extáze se Švédy a z hor od Klimentka přicházející bouře nebylo snadné se soustředit i na fotbal. Čtyři kola před koncem však naše naděje na záchranu A třídy stále žily a pokud úplně nepohasnou, musíme dál bojovat. Navzdory naší sestavě opět děravé jak cedník jsme se hráčům snažili vsugerovat, že Újezdec venku by mohl být hratelnější, než na svém plácku u Olšavy a že šance nad ním vyhrát určitě je. Ovšem už začátek pro nás tolik důležitého duelu byl z naší strany nezvykle rozpačitý. Už ve 2' se sám na našeho gólmana řítil Martin Vystrčil, aby Lukáš Rotter poprvé zažehnal pohromu. Další důležitý moment nastal jen chvíli poté, kdy kvůli svalovému problému musel odstoupit matador Miroslav Kobzinek. My se ale v přibývajícím dusnu do hry vkládáli jen pozvolna. Až přišla 17' a fatální chyba hostů při rozehrávce s vlastním brankářem, na kterou nejrychleji zareagoval forčekující Čestmír Kučera a umístěnou střelou po zemi k tyči překonal i couvajícího gólmana - 1 : 0! Hosté ale zvýšili obrátky a ve 22' po rohovém kopu už už zvedali ruce nad hlavu, náš stoper Patrik Frank jim však v poslední chvíli "holeňákem" na brankové čáře radost překazil. Jen o chvíli později nás pak Lukáš Rotter z bryndy vytáhl i podruhé. Ještě před přestávkou jsme však měli velkou příležitost i my po jednom z mála přečíslení a nabídce Jaroslava Tesaře, Filip Hanák však v dost nekomfortní poloze a z úhlu odkrytou bránu levačkou minul. V hromobití a s blesky nad hlavou pak do šaten všichni prchli už mokří na kost, my však i s nejtěsnějším náskokem.

Do druhého dějství tým od Brodu vyztužil i ze zápasu mládeže Slovácka dorazivší Dominik Pěnička, což se ihned i projevilo. Technicky zdatná a běhavá záložní formace soupeře brzy ovládla střed pole. Naopak z naší strany to žádná Barcelona být ani nemohla a hrozili jsme spíš už sporadicky a většinou jen z brejků. Přesto jsme si vypracovali další gólové příležitosti. Filip Hanák však ze dvou slibných nájezdů branku nejprve netrefil a podruhé jeho prudkou přízemní střelu Jiří Pochylý vytěsnil na roh. Po průniku zprava a přesném centru Tomáše Rešky měl gól na hlavě i Petr Posolda, z pěti metrů však do černého nezamířil ani on. Daleko víc i větších šancí ale měli hosté a nebýt fantastického Lukáše Rottera v bráně a všech svatých kolem, odešli bychom s prázdnou. V 68' nám totiž pořádně zatrnulo, když náš brankář neodhadl odskok dlouhého nákopu a balón za jeho zády propadl jen kousek od naší opuštěné svatyně a v 71' pak Šimon Moravanský svůj parádní slalom půlkou hřiště zakončil pumelicí do tyče... Je třeba uznat, že Újezdec byl v utkání až nečekaně kvalitním protivníkem, byl fotbalovější a měl k vítězství určitě blíž. My jsme se však poměrně brzy dostali do vedení, které se nám nakonec i v těžkých podmínkách podařilo ubojovat a uhájit. A toho si cením. Pro nás je teď výsledek tím rozhodujícím...

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan