Koryčany 0:5 Bojkovice (0:3)

08.05.2022

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Zápas se mi velmi těžko hodnotí, protože po minulém týdnu nám vypadl Daniel a Gejdoš, k tomu ulehl s virózou Karel Věžník, takže musel nastoupit padesátiletý Zdeněk Kneifl, kterému patří velké poděkování. Výsledek odpovídá dění na hřišti, opravdu jsme nebyli kvalitnímu soupeři konkurenceschopní. Bojkovice vyhrály zcela zaslouženě, klidně mohly přidat nějaké branky navíc. Já jsem byl rád, že jsme utkání v tomto složení vůbec odehráli. Tajně doufám, že se marodi začnou postupně vracet, abychom mohli sezonu důstojně dohrát."

Martin Liška, trenér Bojkovic: "Koryčany nám den před utkání volaly s tím, že mají problémy se sestavou, že by zápas chtěly přeložit. My jsme to sice probrali, ale v týdnu bychom to těžko skládali dohromady, takže jsme jim nevyhověli. Díky tomu jsme věděli, že soupeř na tom asi není nijak dobře, ale z minulosti víme, že právě tyto zápasy jsou někdy ještě horší, což se naštěstí nepotvrdilo. Ke klidnému utkání nám pomohl rychlý gól Vaculy hned ve druhé minutě. Od té chvíle jsme měli zápas pevně ve své moci. Do třicáté minuty jsme mohli dát další branky, ale zahazovali jsme jednu šanci za druhou. Až ke konci prvního poločasu jsme se dvakrát prosadili a tyto branky nám dodaly potřebný klid. Do druhé půle jsme šli s tím, abychom to dohráli bez zbytečných komplikací a karet. Nakonec to kluci zvládli skvěle. Nepamatuji si, že bychom někdy odehráli takto v klidu mistrovský zápas."

Branky: 2. a 36. Daniel Vacula, 38. Marian Varga, 72. Jan Gago, 86. Vít Dolina z penalty.

Rozhodčí: Veselý

Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/i-a-trida-sk-b-dolni-nemci-zdolalo-tesnovice-poprve-na-jare-vyhral-20220508.html?login=1