Hluk 8:0 Koryčany (3:0)

01.10.2022

Martin Dostal, sekretář Hluku: "V sobotu přijelo do Hluku poslední mužstvo tabulky z Koryčan. Od začátku bylo jasné, že bude hrát obranu. Přijeli navíc bez svého nejlepšího střelce Gejdoše, což jim na sebevědomí nepřidalo. Už v 10. minutě unikl Chodura, před brankou našel volného Martina Zalubila a stav se změnil. Hosté dále hráli v obranném bloku, několik našich rohů po sobě stav nezměnil. Hosté se do útoku nehrnuli, takže Pěgřim byl prakticky bez práce. Přišla však 38. minuta a na Bartoškův centr si naběhl Chodura a nezadržitelně skóroval. Uběhly tři minuty a po centru opět Bartoška hlavou dal gól Kukla. Po poločase hned ve 49. minutě Martin Zalubil hlavou po rohu zvýšil na 4:0. Bylo rozhodnuto! Hosté se sice snažili, ale to nestačilo. Když se nádherně trefil v 56. minutě Sopůšek, tak z toho byla rukavice. Další nádherná střela od tyče do branky, jejímž autorem byl Sopůšek měnila stav na 6:0. Potom došlo k hromadnému střídání, kdy postupně přišli Martiš, Zlínský, Hladiš, Řiháček a po akci kámen nůžky papír přišel Přecechtěl. Černý kůň zůstal na Kročilovi. V 74. minutě unikl Roman Martiš a dal svůj první gól v hluckém áčku. Skóre uzavřel dorostenec David Zlínský. Nyní si budou muset v Hluku počkat na fotbal až do 28. října, protože Sopůšek a Aleš Zlínský jedou s reprezentací Zlínského kraje na kvalifikaci ME amatérů do Belfastu."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "V Hluku, který je na opačné straně tabulky, jsme to měli složité. Domácí mají svoji kvalitu, což na hřišti také potvrdili a zcela zaslouženě zvítězili. Dokonce mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem, když náš brankář asi pět dalších možností soupeře pochytal. My jsme do utkání nastoupili s defenzivní taktikou, ale domácí nás zkraje zápasu krásně vykombinovali. K dalším dvěma gólům jsme jim ale lacinými chybami darovali. Za stavu 3:0 už bylo po zápase. Druhá půlka se dohrála spíše z povinnosti. Domácí si z utkání udělali trénink, dobře si zastříleli. My jsme si naopak za devadesát minut nic nevytvořili, branku Hluku jsme pořádně neohrozili. Na zápas jsme přijeli v jedenácti lidech. Z různých důvodů nám chyběli Prachař, Hofírek, Rotter nebo Gejdoš. Bez nich jsme těžko mohli pomýšlet na nějaký lepší výsledek či úspěch. Porážka 0:8 je ale pro nás krutá."

Branky: 10. a 49. Martin Zalubil, 56. a 67. Roman Sopůšek, 38. Tomáš Chodura, 41. Martin Kukla, 74. Roman Martiš, 84. David Zlínský.

Rozhodčí: Mičkal.