Fotbalisty Koryčan převzal bývalý rozhodčí Rotter

27.02.2022

Fotbalisty Koryčan převzal bývalý rozhodčí Rotter. V přípravě přišel o dva hráče.

Fotbalisté Koryčan mají nového trenéra. Desátý tým krajské I. A třídy skupiny B převzal někdejší brankář a bývalý okresní rozhodčí Karel Rotter. Pětačtyřicetiletý kouč ještě na podzim v nejnižší třídě na Hodonínsku vedl rodné Žádovice, v zimě ale kývl na nabídku celku z Kroměřížska, kde nahradil Borise Kroutilíka, jenž funkci položil z časových důvodů.

Rotter, kterému pomáhá vedoucí mužstva Zdeněk Kneifl, převzal tým z Koryčan na startu zimní přípravy. "Hned po skončení podzimní části mně oslovilo vedení klubu, zda mám zájem. Dva týdny jsem si nechal na rozmyšlení, nakonec jsme se dohodli. Je to pro mě výzva, nový impulz v podobě jiného prostředí, vyšší soutěže. Změnu jsem již potřeboval, v Žádovicích jsem byl dlouho," uvedl Rotter.

I kdyby lákavá nabídka z Koryčan nepřišla, v mateřském klubu by po sezoně stejně skončil. Takto svůj konec v obci, kde s rodinou žije, o půl roku urychlil.

Právě s Žádovicemi se kdysi do krajské soutěže na tři sezony podíval, nyní klub z Kyjovska působí v základní třídě. Rotter se ve fotbale angažoval i jako rozhodčí, zápasy okresních soutěží řídil dlouhých sedm let.

Nyní se věnuje jenom trénování. Koryčanům chce pomoct ke klidnému jaru, odvetami je provést bez větších problémů.

"Chceme se pohybovat ve středu tabulky, nemít problémy se záchranou. Hlavní je, aby to kluky i fanoušky bavilo. Aby ze hřiště odcházeli spokojení," má jasno.

Konkurovat Osvětimanům či Hluku nemíní, na to nemají v Koryčanech kádr. Desátý tým navíc hned v prvním přípravném zápase přišel o dva důležité muže. Před utkání se Svatobořicemi se při rozcvičení vážně zranil Petr Posoldy, další pohroma přišla již ve třetí minutě, kdy ke stejnému zranění došlo i u Patrika Prachaře. "Oba mají přetrženou achilovku, na jaře s nimi nepočítám," přiznává.

Koryčany by před startem druhé poloviny sezony oslabený kádr doplnily. Mají vyhlédnuté i nějaké posily, žádný příchod ale dotažený nebyl.

"Dnešní doba je složitá a bude to ještě horší. Hráči nejsou, není kde brát. Přesto vedení klubu dělá maximum," cení si Rotter.

Pokud se žádná nová tvář v Koryčanech neobjeví, bude pracovat s těmi, kdo v mužstvu nyní jsou. Celek z Kroměřížska začal s přípravou osmého ledna, trénuje třikrát týdně. "Dvakrát jsme měli běhání a jednou byli v hale," informuje nový kouč.

Tým už odehrál dva přípravné duely. Zmiňované Svatobořice zdolal 3:0, stejným výsledkem pak o víkendu prohrál se Starým Městem.

Zápas se hrál po návratu ze soustředění v Roštíně. Koryčany se v zimě utkají ještě s Vacenovicemi, Morkovicemi, Kunovicemi a Žádovicemi, Vicemilice utkání odřekly.

Rotter věří, že mančaft bude nachystaný dobře. I když o soupeřích dokonalý přehled nemá, informace si do startu mistrovské soutěže sežene.

"Pár zápasů na Zlínsku jsem již navštívil, nějaký přehled mám. Samozřejmě to není úplně optimální, protože jsem doteď působil v jiném okrese i kraji, ale věřím, že se postupem času rozkoukám a bude to fungovat," dodal.

Zdroj: https://kromerizsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbalisty-korycan-prevzal-byvaly-rozhodci-rotter-v-priprave-prisel-o-dva-hrace.html