Dolní Němčí 3:0 Koryčany (1:0)

17.09.2023

Branky: 21' z pen. a 74' Václav Ondřejka, 63' Michael Palík

Rozhodčí: Jiří Nuc (Rožnov pod Radh.) - Milan Katrňák (Kudlovice), Bronislav Konečný (Zlín).

Delegát KFS: Oldřich Frajt.

ŽK: 0 : 4 (33' Tomáš Ryška, 62' Karel Věžník, 62' a 70' Roman Sedlář)

ČK: 0 : 1 (70' Roman Sedlář)

Diváci: 100

Sestava Dol. Němčí: Martin Kvasnička - Martin Mikulec, Petr Bobčík, Libor Stojaspal "C", Petr Tinka - Martin Krchňáček - Pavel Krchňáček (69' Matěj Balajka), Lukáš Bobčík (58' Tibor Hibler), Michael Palík, Tomáš Stojaspal - Václav Ondřejka (77' Roman Bobčík). Připraven: Juraj Semanko. Trenér: Zdeněk Skopal. Vedoucí mužstva: Jaroslav Bobčík.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Jan Věžník "C", Roman Sedlář, Karel Věžník, Alexandr Bujor - Tomáš Ryška (57' Jan Veselý), Tomáš Reška, Jaroslav Tesař, Jakub Eremiáš - Marek Stupňánek (75' Radek Šnajdr), Petr Posolda (82' Lukáš Machala). Připraven: Karel Koval. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Drahoslav Rotter.

Z utkání máme smíšené pocity. Letos poprvé jsme měli k dispozici všechny hráče a víc jak hodinu živili naděje na čestný výsledek, závěrečná půlhodina se nám však vymkla. Ani favorizovaní domácí ale ničím neoslnili, jejich jednoduché nákopy naše obrana většinou snadno zvládala a Lukáš Rotter v bráně si poradil i se dvěma nepříjemnými trestnými kopy. V jednom případě i se štěstím, když se dorážka zblízka otřela o tyč zvenčí. Na opačné straně ojedinělý pokus Tomáše Rešky z dvaceti metrů skončil jen v náruči připraveného Kvasničky. Ve 20' však při vzdušném souboji přímo na hranicí šestnáctky náš bek Alexandr Bujor nechtěně zahrál rukou a sudí Nuc měl jasno v mžiku. Po třech předchozích proměněných penaltách Michaela Palíka se kupodivu k této čtvrté postavil ex ligový Václav Ondřejka, aby také on s darovanou příležitostí naložil nekompromisně - 1 : 0! Až do poločasové přestávky jsme pak byli o něco aktivnější, než soupeř a vytvořili si i dvě, tři pološance. Mladému Markovi Stupňánkovi na hrotu však buď scházel krok nebo větší důraz, odvážný průnik Jakuba Eremiáše zleva pak domácí včas utnuli faulem metr před vápnem. Do kabin jsme šli sice s malým mankem, ale nikoli bez šancí. V nastoleném trendu jsme pokračovali ještě i čtvrthodinu po změně stran a hrozili hlavně z rohových kopů. V 55' byl blízko k vyrovnání Jaroslav Tesař, jehož jedovatou skákavou ránu levačkou z dálky domácí gólman vytěsnil jen tak tak. Škoda, že se v této fázi trochu lépe nevedlo našim obvyklým oporám... V 60' jsme ale mohli inkasovat podruhé, Tomáš Stojaspal svůj brejk naštěstí zakončil vysoko. Rozhodující zlom nastal v 62', kdy nejdřív nebyl u postranní čáry odpískán jasný faul na našeho Romana Sedláře a oba naši stopeři za následný komentář a faul obdrželi po žluté. Vzápětí se Michaelu Palíkovi z nařízené standardky povedlo z velkého úhlu i vzdálenosti fantasticky zakroutit balón až do horního růžku za Rotterovými zády - 2 : 0! Naše frustrace jen krátce nato vygradovala ve druhé přísné napomenutí a vyloučení Romana Sedláře za údajný faul na Václava Ondřejku. Náš definitivní zmar pak dokonal sám Václav Ondřejka svým druhým gólem, když špičkou kopačky zkušeně posunul míč do brány podél vybíhajícího Lukáše Rottera - 3 : 0! Poté se už hrát ani nemuselo... Dolněmčané si vyhrát nepochybně zasloužili, jako celek působili kompaktněji a byli bez slabin. Blýskly se i obě jejich ofenzívní hvězdy Václav Ondřejka s Michaelem Palíkem. Naproti tomu my jsme směrem dopředu tentokrát až tak nebezpeční nebyli. Vysoká porážka rozdílem třídy však dění na trávníku neodpovídá. Otázkou také zůstává, jak by duel dopadl, nebýt hodně sporných momentů, které bezprostředně předcházely zejména prvním dvěma gólům. Možná bychom stejně nezvítězili, ale určitě bychom aspoň dohráli v jedenácti a byli kompletní i propříště...

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan