Dolní Němčí 2:4 Koryčany (1:2)

30.10.2022

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: "Z první půlkou sezony jsme se na domácím hřišti rozloučili bez nadsázky ostudným výkonem. S organizovanou a bojovnou hrou Koryčan jsme si nevěděli rady. Chápu, že někdy takový zápas, kdy se nikomu nic nedaří, může přijít. My jsme si ho vybrali dneska. Fotbalovou nekvalitu jsme ale zdatně doplnili nebojovností až nezájmem. Bohužel to z naší strany vypadalo, že jsme se na hřišti viděli snad prvně. Povedené akce bych spočítal na prstech jedné ruky. Trošku jsme se možná osmělili až od sedmdesáté minuty za stavu 1:4, což však bylo hodně málo. Samozřejmě že takto pokračovat nechceme a musíme si naši práci v klidu vyhodnotit a zvolit vhodný plán pokračování. Za celý tým bych se za dnešek chtěl omluvit našim fanouškům, protože tento výkon a přístup celého mužstva je neakceptovatelný, což si všichni uvědomujeme."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Jsem rád, že jsme si po hodně dlouhé době připsali tři body, kterých máme pořád málo, alespoň jsme se ale před dlouhou zimní pauzou odrazili ode dna a vylepšili si náladu. Naše šance na záchranu je zase o něco větší, na jaře určitě máme o co hrát. Jestli u toho budu i já, se rozhodne v dalších týdnech. Zápas vyšel Lukáši Farmačkovi, který dal tři góly. Poprvé se prosadil ve 35. minutě, kdy se trefil hlavou po centru Tomaštíka. Domácí sice vzápětí srovnali na 1:1, ale my jsme si téměř okamžitě vzali vedení zase zpět, když se krásně uvolnil Rotter. Domácí nás ve druhém poločase trochu přitlačili, na druhé straně vzadu měli okýnka a my dál hrozili z brejků. Velmi dobře hrající Farmačka přidal ještě dva góly a zkompletoval svůj hattrick. Domácí už jenom ke konci výsledek upravili na konečných 4:2. Výhry si vážíme, protože jsme zase měli problémy se sestavou. Do Dolního Němčí jsme dojeli v jedenácti lidech, na lavičce měli jenom náhradního gólmana. Kluci to měli náročné, ale zápas odmakali a zaslouženě jsme získali tři body. Byli jsme lepším týmem a proměnili svoje šance."

Branky: 37. Pavel Krchňáček, 83. Ľubomír Poruban - 35., 69. a 75. Lukáš Farmačka, 39. Dominik Rotter.

Rozhodčí: Stodůlka.