12.02.2022

branky: Kaňa 2, Gejdoš

Sestava: L.Rotter - Liška, Prachař (Koval), K.Věžník, J.Věžník - Tomaštík, Kaňa, Hanák (Vrtal), Gejdoš - D. Rotter, Tesař

Rozhodčí: Malík, Vymyslický, Řičica

Po měsíční fyzické přípravě, kdy jsme se scházeli třikrát týdně, nás čekalo první přátelské utkání na UT v Dubňanech. V krásném poledním počasí nás čekal tým hrající 1.B. třídu ze Svatobořic. Soupeř má odehráno již několik přípravných utkání, a tak se čekal zajímavý zápas.

Při rozcvičení přišel šok v podobě zranění Petra Posoldy. Další rána pro nás nastala již ve třetí minutě, kdy ke stejnému zranění došlo i u Patrika Prachaře. V obou případech bez cizího zavinění. Na jeho místo se posunul Tesař a na hrot se postavil brankář K. Koval.

Začátek utkání patřil nám, kdy přízemní střelou otevřel skóre D. Kaňa. V první půli jsme měli navrch, dobře kombinovali a vytvářeli si další možnosti, které bohužel zůstaly nevyužity, protože jsme je ve finálové fázi nedotáhli k dalším brankám. A tak poločas skončil těsnou výhrou 1:0.

Do druhé půle naskočil za zraněného F. Hanáka A. Vrtal, který ještě nebyl zcela zdravotně připraven a operoval na hrotu. Do středu se posunul R.Gejdoš, který nakonec po vybídnutí právě Vrtalem a samostatném úniku pečetil na konečných 3:0. Ještě předtím krásnou střelou k levé tyči dával svůj druhý gól v utkání velmi dobře hrající Dominik Kaňa.

I když v okleštěné sestavě, i tak jsme stále hrozili hlavně z velmi dobře zahrávajících rohových kopů D. Rottera, kdy při soupeři stálo i kus štěstí.

Po prvním utkání za delší dobu panuje spokojenost. Chyby se samozřejmě našly a mrzí nedotažené akce a více gólů. Velké plus je, že kluci zápas odmakali a nic nevypustili. Určitě je na čem stavět. Vyzvednout musím obranou činnost celého mužstva, o čem svědčí i to, že soupeř si za celé utkání nevytvořil žádnou vážnější gólovou příležitost. Utkání každopádně splnilo svůj účel. Největší kaňkou je zranění dvou klíčových hráčů. Samozřejmě i to ke sportu patří, ale tohle nepamatuji.

Tímto jim přeji brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na zelený pažit. Ve středu odjíždíme na třídenní soustředěni do nedalekého Roštína, které zakončíme sobotním utkáním v UH se Starým Městem. Všichni jste zváni.