Bylnice 2:4 Koryčany (0:2)

09.04.2023

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: "Pro oba týmy to byl hodně důležitý zápas. Nás mrzí, že jsme ho zase nezvládli. Je to až neskutečné a znovu se potvrdilo, že na posr.ného i haj.l spadne. Hrozné je, že nám dal soupeř ze čtyř šancí čtyři góly. Na začátku druhé půle jsme ale za stavu 0:2 dostali zpátky do zápasu. Výsledek jsme snížili a dál byli ve hře. Bohužel po další naší chybě při rohovém kopu jsme si na přední tyči nepohlídali hráče, který to krásně tečoval do sítě. Ale i tak jsme se rychle dostali zpátky na kontakt. Bohužel po další obrovské chybě šel borec sám na gólmana a propálil brankáře. Ve druhé půlce jsme byli lepší a dostali se ještě do několika šancí, které jsme však zazdili. Bohužel na vytvořené příležitosti se nehraje. Ukazuje se ale, že s těmi spodními mančafty dokážeme hrát. Doplácíme na neschopnost střílet góly. Naše situace je složitá, ale budeme bojovat."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Byl to zápas o šest bodů a my jsme spokojení, že jsme ho zvládli. Utkání moc fotbalové krásy nepřineslo. Na užším hřišti bylo k vidění hodně soubojů, faulů. Bylo to hlavně o bojovnosti. Jsem rád, že to naši hráči odehráli bez zranění. Některé zákroky domácích byly už za hranicí fair-play. Rozhodčí Bylnici šetřil, kdyby dohrávali v devíti, nikdo by nemohl nic říct. V prvním poločase se dvakrát prosadil Kaňa. U první branky mu asistoval Farmačka a u druhé Dominik Rotter. V první půli jsme byli lepší a zaslouženě vedli. Ve druhé půlce to byl ještě věší boj. Domácí krátce po přestávce snížili na 1:2, my jsme jim hned vzápětí hlavičkou Farmačky odskočili na 3:1. Nahrával Posolda. Domácí pak náskok opět stáhli na jeden gól. V tu chvíli cítili šanci na remízu, klid na naše kopačky vnesl až po samostatné akci Tomáš Reška. Vítězství bylo ubojované, utkání moc krásy nepřineslo. Chyběl nám akorát Prachař. Poděkovat musím naším příznivcům, kteří nás i o Velikonocích přijeli přes půl kraje podpořit."

Branky: 55. Lukáš Chovančík, 60. Svatopluk Beňo - 24. a 32. Dominik Kaňa, 58. Lukáš Farmačka, 67. Tomáš Reška.