Buchlovice 1:2 Koryčany (1:1)

29.05.2022

Ladislav Soviš, trenér Buchlovic: "Jsem zklamaný. Hosté potřebovali vyhrát. Nadšeně bojovali, šli si za vítězstvím, které taky získali. Náš výkon nebyl dobrý. I tak jsme ale v prvním poločase měli více ze hry. Hned na začátku se ale neujala hlavička Křivy, který mířil těsně vedle tyče. Z našeho tlaku vyplynul vedoucí gól Hromady. Ten nadvakrát prostřelil brankáře. Další gól měl na hlavě Křiva, ale mířil jenom do břevna. Hosté vyrovnali ze standardní situace, trefili se hlavou po rohu. Tomuto gólů předcházel jasný faul na našeho stopera, byla to zcela neregulérní branka. Asi ve čtyřicáté minutě šel Křiva sám na branku, když jej zezadu podrazil hostující hráč. Jediný, kdo na stadionu neviděl penaltu, byl rozhodčí, což nechápu. Porážku ale na něj nesvádíme. Ve druhém poločase jsme totiž udělali chybu, když jsme špatně odkopli míč, čehož Koryčany využily a daly dorážkou branku na 2:1. Od té chvíle jim narostla křídla, měly rychlé protiútoky. Jednou nastřelily tyčku, jednou nás zachránil brankář. My jsme mohli srovnat opět Křivou, jehož ránu po zemi nohou vyrazil hostující brankář. Jinak byl náš závěrečný tlak bezzubý. Další vyložené šance jsme si nevytvořili."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Diváci viděli zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli domácí lepší, my jsme potom ovládli druhou půlku. Nástup ale patřil Buchlovicím, které se po zásluze ujaly vedení. My jsme skóre srovnali Šnajdrem po rohu. Měli jsme famózní nástup do druhé poloviny, když jsme Kaňou výsledek otočili a měli další tři šance, které zaváněli gólem. I když jsme je nevyužili, domácí jsme ve zbytku utkání k ničemu nepustili. Myslím, že to jsou zasloužené tři body. Jsem pyšný na svoje hráče. Opravdu si uvědomili důležitost utkání a bojovností získali zlaté tři body, které se nám náramně hodí při cestě za záchranou. Kromě dlouhodobých marodů nám chyběl i Karel Věžník, ale zvládli jsme to i bez něj."

Branky: 12. Miroslav Hromada - 23. Radek Šnajdr, 51. Dominik Kaňa

Rozhodčí: Štipčák