Buchlovice 0:3 Koryčany (0:0)

23.04.2023

René Krystýnek, asistent trenéra Buchlovic: "Koryčany vstoupily do zápasu lépe, přehrávaly nás v záloze i po stranách. Na krajích hřiště byly silnější. Hosté tam na začátku měli jednu šanci, kterou jsme ustáli. Hra jinak nebyla nijak pohledn, spíš to byl bojovný zápas. Bohužel v prvním poločase se nám zranil gólman Valeš, s bolavým kolenem musel střídat. O poločase jsme provedli dvě změny, kromě brankáře Černoty tam šel i James Njambi. Ve 47. minutě ale zahrozila jiná zahraniční akvizice. James Mungo vystřelil k tyči a hráč Koryčan jeho pokus vykopl. Hosté poprvé udeřili v 58. minutě, kdy se prosadili střelou ze střední vzdálenosti. Vzápětí přidali další dvě branky a zápas rozhodli. Na konci už jenom kontrolovali hru i výsledek. My jsme měli na konci pouze jednu šanci. Koryčany musím pochválit za to, jak se oproti podzimu herně zvedly. Nás bohužel sužují zranění. Máme úzký kádr, na jaře procházíme krizí. Ještě že jsme si na podzim nahráli nějaké body a jsme relativně v klidu. Musíme to však brzy zlomit a opět se vrátit na vítěznou vlnu. Pochválit musím dorostence, kteří nám zase pomohli a přišli si sednout na lavičku. Zkoušeli jsme udělat nějaké změny v sestavě, ale nevyšlo to."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "U nás vládne spokojenost, protože domů vezeme hodně důležité tři body. V derby utkání mě těší předvedená hra. Konečně jsme hráli po zemi, kombinačně. Prostě tak, jak si představuji, že se budeme prezentovat. Vše podstatné se v Buchlovicích událo ve druhé půli. Nejprve měli domácí obrovskou šanci, při které se skvělým zákrokem vyznamenal gólman Rotter. Na druhé straně neměl čisté svědomí při Farmačkově dalekonosné střele domácí brankář. Při druhém gólu Kaňa z trestného kopu propálil zeď a na 3:0 dal Petr Posolda po krásném vybídnutí Rešky. Utkání jsme zvládli i bez kapitána Jana Věžníka a Prachaře. Doufám, že se dají všichni dohromady, protože nás čeká těžké utkání s posílenými Kunovicemi. Rádi bychom konečně naplno bodovali i v domácím prostředí, kde jsme zatím jenom dvakrát remizovali."

Branky: 58. Lukáš Farmačka, 60. Dominik Kaňa, 68. Petr Posolda.

Rozhodčí: Mitásek.