Bojkovice 3:0 Koryčany (1:0)

28.04.2024

Branky: 10' a 53' Tomáš Andrlík, 77' Filip Kalík

Rozhodčí: René Stodůlka - Jiří Nuc, Ivan Bartoš

ŽK: 2 : 1 (45' Marián Varga, 61' Tomáš Gorčík - 70' Tomáš Ryška)

ČK: 0 : 1 (38' Patrik Frank)

Rohy: 9 : 1

Diváci: 130

Sestava Bojkovic: Filip Urbánek - Adam Kalina, Martin Jančařík, Marian Varga, David Křižka - Vít Dolina "C", Jan Gago, Tomáš Gorčík (67' Petr Gago), Filip Kalík (79' Martin Kalík), Vojtěch Dolina (59' Patrik Martinec) - Tomáš Andrlík. 

Připraven: Antonín Koubek. 

Trenér: Martin Kolář. 

Vedoucí mužstva: Marek Novotný.

Sestava Koryčan: Lukáš Rotter - Matyáš Pintera (46' Vojtěch Sobotka), Jaroslav Tesař "C", Patrik Frank, Jindřich Slavíček (81' Maxym Malosh) - Tomáš Ryška (74' Filip Hanák), Tomáš Reška, Karel Věžník, Petr Posolda, Jakub Eremiáš - Radek Šnajdr. 

Připraven: Karel Koval. 

Trenér: Jaroslav Hastík. 

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Z principu se bráním zařadit do už dlouhého zástupu trenérů, jež napříč krajskými soutěžemi týden co týden stále hlasitěji hořekují nad kritickým nedostatkem hráčů ve svých týmech. Pro naše momentální rozpoložení totiž už nelze ani tak silný výraz, jako je "kritický", považovat za adekvátní. Naše situace se během pouhých pár dnů už stala katastrofální! I do Bojkovic jsme se skládali jen horko těžko a nebýt obětavosti nedoléčených marodů Jindřicha Slavíčka s Filipem Hanákem a tří ještě nezralých dorostenců, tak bez už i bez čerstvě zraněného Romana Sedláře jsme tam snad ani neodjeli. A to jsme ještě netušili, čeho se pod Světlovem dočkáme...

Přesto jsme nic nevypustili a favorizovaným domácím chtěli jejich roli maximálně ztížit. Už od začátku jsme se ale dostali pod tlak. Domácí hrozili z obou křídel, která jsou už několik sezón doménou bratrů Dolinových. Úvodní dva úniky Vojtěcha Doliny z levé strany jsme ještě ustáli, v 10' si však na jeho ostrý centr bleskově do malého vápna naběhl Tomáš Andrlík a zimní šumická posila o fous před Patrikem Frankem i Lukášem Rotterem zblízka naprala míč pod víko naší svatyně - 1 : 0! Střelec úvodního gólu zůstal při chuti, jeho hlavička z dobré pozice však směřovala mimo a následně jeho prudkou střelu u tyče Lukáš Rotter bravurně vyrazil. V 21' musel chtě nechtě zatleskat skoro každý dalekonosnému lobu Tomáše Rešky až od půlící čáry neomylně padajícímu pod břevno, s nímž měl překvapený Filip Urbánek v bráně možná víc problémů, než by chtěl. Vcelku pohodovou atmosféru zápasu ve 38' rázem rozjitřila událost, kdy Vojtěch Dolina středem hřiště s míčem upaloval k naší bráně, náš stoper Patrik Frank jej však ve stíhačce kousek před vápnem při vzájemném kontaktu ramen trochu víc popostrčil, za což hned i vyfasoval červenou. Třebaže to bylo patrně posouzeno podle rozhodcovských not, nejenom dle mého názoru šlo o vyloučení necitlivé a diskutabilní. Unikající hráč neměl už míč pod vlastní kontrolou a nebyl ani v nějak komfortní pozici. Faul se tak možná pískat vůbec nemusel... I v deseti jsme pět minut před přestávkou mohli vyrovnat, Radku Šnajdrovi před domácí brankou však scházely centimetry, aby dosáhl na prudký a přesný centr zprava unikajícího Tomáše Rešky. Vzápětí se náš špílmachr vyznamenal i při defenzivě, když v poslední chvíli zablokoval další gólový pokus Tomáše Andrlíka.

Hned po změně stran naskočil ke svému debutu mezi muži další z našich dorostenců Vojtěch Sobotka. A nevedl si vůbec špatně. Domácí však v 53' po pohledné akci kapitána Víta Doliny a Tomáše Gorčíka své vedení Tomášem Andrlíkem navýšili na 2 : 0 a zdálo se být hotovo. Jenže v 64' Lukáš Rotter parádní robinzonádou zlikvidoval Gorčíkovu ránu mířící do vinklu a bezděky tak náš odpor pomohl udržet při životě. Tomáš Gorčík se pak krátce po sobě dopustil dvou karetních zákroků, po nichž jej domácí kouč Martin Kolář prozíravě stáhl. Hned z protiútoku vedeném Jakubem Eremiášem měl navíc Radek Šnajdr na hrotu tentokrát gól i na noze, za ležícího Filipa Urbánka však v malém vápně zaskočil Filip Kalík. I tak jsme byli pořád ve hře. Přišla však nešťastná 70', kdy Tomáš Ryška u středového kruhu ze strany dost nešetrně fauloval Filipa Kalíka a za žlutou v ruce sudího musel být hodně rád. Už méně však z nekompromisního verdiktu lékařů kyjovské traumatologie, kteří mu ještě týž večer diagnostikovali zlomenou lýtkovou kost. Co dodat? Snad jen, že v 75' ještě saze bouchly i ve výborně hrajícím Karlu Věžníkovi, jenž z obrany vyvezl míč na polovinu soupeře a spolu s Jakubem Eremiášem tam i přečíslili znejistělou domácí obranu. Náš křídelník si pak balón šikovně navedl až před bránu, tam ale naši největší příležitost zazdil střelou jen doprostřed v dosahu zkušeného Filipa Urbánka. To domácí naděje Filip Kalík svoji individuální akci zakončil mnohem efektivněji a v 77' výhru Bojkovic krásnou křížnou střelou ještě zpečetil - 3 : 0! Daleko víc, než samotný výsledek nás ale mrzí další hráčské ztráty, jejichž byť jen částečné zacelení se už jeví jako dost nereálné.

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan