Bojkovice 1:3 Koryčany (1:1)

26.03.2023

Daniel Vacula, hrající trenér Bojkovic: "Zápas se mi těžko hodnotí. Klukům nelze nic moc vytknout. Celý zápas bojovali, ale zase to nevyšlo. Utkání bylo hodně ovlivněné hrací plochou. Hřiště bylo katastrofální. Ať se na mě z vedení klubu nikdo nezlobí, ale takto připravené hřiště je ostuda. Za půl roku na trávník nikdo nevyjel, jen v pátek se posekal, ale nic víc. Kvůli tomu bylo šíleně hrbolaté a my museli zjednodušit hru a jenom nakopávat balony dopředu, protože kombinovat se na něm nedalo. Přesto jsme začali dobře a z penalty dali gól. Bohužel hosté hned z prvního protiútoku a po rohu skóre srovnali. Zbytek poločasu byl takový rozháraný, plný nepřesností. I do druhé půle jsme nastoupili solidně. Soupeře jsme přehrávali, vypracovali si i šance. Čekali jsme, kdy dáme druhý gól. Místo toho jsme z ničeho inkasovali branku na 1:2. Hráli jsme dál, mohli srovnat, ale z metru jsme trefili břevno. Koryčany pak podnikly další brejk a za stavu 1:3 bylo vymalováno. Kluci z toho byli špatní, protože všichni dobře ví, že Koryčany bychom měli doma porážet. Porážku na terén nesvádím, ale rozhodně to nebylo pro oba stejné, protože soupeř k nám přijel s urostlými hráči a stačilo mu jenom dobře bránit a vyrážet do brejků. K dispozici už jsme měli Martince a Filipa Kalíka, chyběl nám jenom Vojta Dolina."

Karel Rotter, trenér Koryčan: "Do Bojkovic jsme přijeli s respektem, protože podle statistik tam Koryčany delší dobru nevyhrály. K přerušení série nám pomohl i opravdu velmi špatný a hrbolatý terén, na kterém balon odskakoval. My jsme prvních deset minut soupeři nestíhali a po faulu Prachaře ve vlastní šestnáctce jsme z penalty brzy prohrávali. Pak se postupem času hra vyrovnala, z čehož pramenila i naše vyrovnávací branka. Po rohu Rešky, který k nám přišel z Nesovic, ale předtím hrával divizi za Hodonín nebo Bzenec, se prosadil Kaňa. Domácí na nás na začátku druhé půle vletěli. Vytvořili si tlak i šance, které buď špatně vyřešili nebo je zastavila obrana či náš pozorný gólman. Po hodině hry jsme vstřelili druhou branku. Reška vysunul Farmačku a ten překonal domácího brankáře. V závěru opět Reška poslal centr do šestnáctky a Posolda upravil na konečných 3:1. Za bojovnost a přístup jsme si výhru zasloužili. Klukům musím vyseknout poklonu. Hlavně vzadu hráli zodpovědně a organizovaně. Chyběli nám Eremiáš a Šnajdr, přišel Reška. Musím ho pochválit, zapadl úplně skvěle. Hrál na kraji zálohy a měl prsty ve všech třech gólech. Třech bodů si vážíme, protože z Bojkovic se neodvážejí pokaždé, ale teď je musíme potvrdit doma proti Nedachlebicím."

Branky: 9. Daniel Vacula z penalty - 30. Dominik Kaňa, 60. Lukáš Farmačka, 84. Petr Posolda. Rozhodčí: Kovářčík. Diváci: 100